НБУ курс:

USD

41,29

+0,03

EUR

43,47

--0,10

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

43,85

43,55

Судна найбільшого перевізника російської нафти до Індії виключили з регістру Lloyd's

індія, росія, куди росія продає свою нафту
Фото: ua.depositphotos.com

Одна з найбільших міжнародних судноплавних класифікаційних асоціацій Lloyd's Register повідомила індійську компанію Gatik Ship Management, яка після стала основним перевізником російської нафти, що позбавить компанію сертифікації 21 свого судна до 3 червня.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це сервісна компанія повідомила агентству Reuters.

Напередодні Gatik шукала нові сервісні компанії для своїх 36 кораблів після того, як Міжнародний реєстр суден Сент-Кітс і Невіс зняв з них прапор.

"Lloyd's Register прагне сприяти дотриманню правил санкцій щодо торгівлі російською нафтою. Якщо це підтверджено доказами, ми припинимо надавати послуги для будь-яких суден, які, на думку відповідних органів влади, порушують міжнародні санкції", —йдеться в заяві Lloyd's.

Компанія займається тим, що надає різні послуги, зокрема, перевірку морехідності, сертифікацію, яка є необхідною для забезпечення страхування та входу в порти.

Зауважимо, що американська страхова компанія American Club також більше не надає послуги для кораблів Gatik.

Зауважимо, що рекордних позначок сягнув імпорт російської нафти до Індії у квітні. А за 2022 рік країні заощадила близько 5 мільярдів доларів внаслідок закупівлі підсанкційної сирої нафти з Росії. Тоді як у 2021 році російська нафта становила лише 2% річного імпорту нафти в Індію. Незважаючи на тиск з боку США та Європи, Індія відмовилася дотримуватися санкцій Заходу щодо російського імпорту.

В ЄС закликали обмежити імпорт індійського палива, виготовленого з російської нафти, адже таким чином країна-агресор РФ продовжує отримувати доходи від продажу енергоресурсів.

Джерело фото: ua.depositphotos.com