НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

ВАКС закрив справу "Роттердам+" через закінчення строку розслідування

Суд, молоток
Суд. Фото: Depositphotos

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду 9 жовтня закрила справу "Роттердам+". Про це повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Зазначається, що рішення ухвалили у звʼязку з закінченням строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру.

"Указане рішення ухвалено з окремою думкою одного з суддів колегії", – йдеться в повідомленні.

Як додали в САП, прокурор відомства не погоджується з таким рішенням й оскаржить його в суді апеляційної інстанції.

"Роттердам+": що це

"Роттердам+ – це формула, яка працювала в Україні з травня 2016 року по липень 2019 року. Її запровадила Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) як схему розрахунку вартості вугілля для ТЕС. Формула визначала кінцеву ціну на електроенергію.

Як повідомляли в Національному антикорупційному бюро, в формулу було закладено витрати, яких насправді не існувало. Ідеться про транспортування вугілля в Україну з порту в Роттердамі (Нідерланди).

Унаслідок цього в 2016-2017 роках кінцеві споживачі переплатили понад 19 млрд грн, а протягом 2018-2019 – понад 20 млрд гривень.

Провадження щодо "Роттердам+" закривали кілька разів, але в березні 2023 року НАБУ скерувало до суду перший епізод справи, який стосується подій 2016-2017 років.

Фігурантами є (посади вказані на момент подій):

  • голова НКРЕКП Дмитро Вовк;
  • член НКРЕКП Володимир Євдокимов;
  • начальник відділу НКРЕКП Володимир Бутовський;
  • керівник управління НКРЕКП Тарас Ревенко;
  • топменеджери компаній групи ДТЕК Борис Лісовий й Іван Гелюх.

Дії обвинувачених кваліфіковано за частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Представникам приватних компаній інкримінують пособництво в цьому.

Джерело фото: ua.depositphotos.com