- Категорія
- Фінанси
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Світовий банк виділить Україні $662 млн на соціальний захист
Кабінет міністрів підтримав залучення позики від Міжнародного банку реконструкції та розвитку (одна з п'яти інституцій Групи Світового банку) на 662 мільйони доларів для фінансування програм соціального захисту.
Про це повідомив постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.
За його словами, уряд визнав за доцільне залучити позики від Міжнародного банку реконструкції та розвитку як додаткового фінансування для реалізації проекту «Інвестиції у соціальний захист задля підвищення охоплення, стійкості та ефективності (INSPIRE)» у розмірі 662 млн доларів США
Зазначається, що кошти спрямують на відшкодування видатків держбюджету на соціальний захист дітей та сімей, надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу; соціальний захист громадян, які потрапили у складні життєві обставини; виплату довічних державних стипендій; соціальний захист осіб з інвалідністю.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.uaНагадаємо, 8 листопада міністр фінансів України Сергій Марченко та регіональний директор Світового банку для Східної Європи Боб Сом уклали угоду на надання гранту в рамках проєкту "PEACE in Ukraine" (Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні).
Згідно з угодою, до України надійде:
- $1,35 млрд як грант від Сполучених Штатів Америки;
- 10,8 млн євро з Цільового фонду багатьох донорів для економічного відновлення України.
Проєкт "PEACE in Ukraine" дозволив Україні залучити майже $28 млрд і понад 1,4 млрд євро від початку повномасштабного вторгнення.
Додамо, Світовий банк допоміг Україні залучити понад $37 мільярдів до бюджету з лютого 2022 року через низку програм, спрямованих на підтримку під час війни.
Загалом Світовий банк започаткував сім проєктів в Україні, включно з соціальною підтримкою населення, відновленням енергетичної та транспортної інфраструктури, а також систем охорони здоров'я та освіти. Основними донорами стали США, Японія, Великобританія та Норвегія.