НБУ курс:

USD

41,34

+0,03

EUR

45,85

+1,22

Готівковий курс:

USD

41,05

40,90

EUR

45,50

45,20

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Українські розробники презентували роботизовані косарки, які допомагатимуть саперам

Українські розробники презентували роботизовані косарки, які допомагатимуть саперам
Українські розробники презентували роботизовані косарки. Фото: Мінекономіки

31 травня відбувся перший етап хакатону "Безпечне поле", під час якого дев'ять українських команд розробників представили свої винаходи - роботизовані косарки, які допоможуть саперам ефективно скошувати густу траву на ділянках, що потребують розмінування.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє Міністерство економіки.

Начальник управління з питань гуманітарного розмінування Дмитро Паньшин розповів, що головною вимогою, яка ставилася перед розробниками, було створити роботизовані косарки, які зможуть ефективно скошувати рослинність і при цьому мають бути недорогі у виробництві, щоб у разі підриву такі машини можна було швидко замінити.

Він зазначив, що на полі зі скошеною травою нижчий рівень небезпеки для сапера, адже йому легше виявити вибухонебезпечні предмети. А це, своєю чергою, суттєво прискорює процес розмінування.

Повідомляється, що команди презентували різноманітні продукти: від мультиплатформ до роботизованих тракторів. Ціновий діапазон становить техніки становить $5,5-19,5 тисяч за одиницю. Деякі розробники можуть випускати від 30 до 100 косарок на місяць.

Прототипи отримали оцінки та зауваження від журі, до якого входили військові сапери. Після доопрацювання винаходи випробують в польових умовах.

"Головний запит до розробників - створити недорогі роботизовані косарки, які можна було б швидко замінити у разі підриву. На скошеному полі нижчий рівень небезпеки для сапера, адже легше виявити вибухонебезпечні предмети", - пояснив начальник Управління з питань гуманітарного розмінування Дмитро Паньшин.

За підсумками випробувань та проходження сертифікації машини можуть бути закуплені як державними структурами, так і приватними операторами протимінної діяльності.

Нагадаємо, Міністерство економіки України спільно з Київською школою економіки Graduate Business School оголосили про початок нового інноваційного проєкту "Безпечне поле" 23 квітня.

Додамо, що наразі чверть території України забруднена вибухонебезпечними предметами, тому в країні планується створення національного реєстру замінованих територій. Найщільніше заміновані деокуповані території, тому стабілізаційні заходи там починаються саме з розмінування, а сам процес поділяється на три етапи: бойовий, оперативний і гуманітарний. При цьому, Україна сподівається повернути 80% потенційно забруднених вибухонебезпечними предметами та мінами земель у господарське використання протягом 10 років.