Приватбанк через суд відбився від претензій СК "Кредо" на 374 мільйона гривень

Приватбанк через суд відбився від претензій СК "Кредо" на 374 мільйона гривень
Фото: ua.depositphotos.com

Північний апеляційний господарський суд Києва відхилив позов страхової компанії "Кредо" з орбіти ексвласників фінустанови, яка намагалася через суд стягнути з банку 374 мільйона гривень збитків.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Як пояснюють у Приватбанку, його колишні власники і топменеджмент тривалий час використовували мережу банківських відділень для продажу послуг лише двох СК - "Кредо" та "Інгосстрах".

Після націоналізації ж банк розірвав з ними договори, проте страховики звернулися з позовом про стягнення з нього збитків у вигляді упущеної вигоди. Натомість у матеріалах справи, як заявив адвокат банку Віктор Тарасенков, докази щодо будь-якої його протиправної діяльності були відсутні.

"Позивач навіть не зміг сказати, коли саме у нього почалися "збитки". При розгляді справи позивач спочатку посилався на липень 2019 року, потім на момент націоналізації Приватбанку, а це 2016 рік, а в подальшому вказував на те, що банк перестав виконувати умови договору в січні 2018 року", - розповів юрист.

За його словами, в договорах позивача з банком була відсутня будь-яка інформація, яка б вказувала, скільки саме договорів на місяць банк мав укласти, оскільки йшлося про договори добровільного страхування.

"Банк не вправі змушувати своїх клієнтів їх оформлювати - це було б порушенням законодавства. В свою чергу, єдиним доказом розміру збитків була табличка [на аркуші формату] А4. У вказаній табличці наведено виключно гіпотетичний розрахунок: так, позивач визначив як збитки суму коштів, яку він міг би отримати, якби банк укладав кожного місяця таку ж кількість договорів, як і в липні 2019 року, і ні на один менше", - вказав Тарасенков.

Нагадаємо також, що у липні Приватбанк остаточно переміг в аналогічному спорі з  СК "Інгосстрах", теж пов'язаною з колишніми власниками банку, якими були Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов. Тоді Верховний суд постановив, що підстав для стягнення з банку збитків у розмірі понад 200 мільйонів гривень немає, та констатував відсутність порушень договорів, про які стверджувала страхова компанія.

Джерело фото: ua.depositphotos.com