- Категорія
- Новини
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Факторинг та фінансовий лізинг виключено з ліцензій двох фінкомпаній: які причини

Національний банк України схвалив зміну обсягу ліцензій на здійснення фінансової діяльності для ФК "Фінпартнер" та ФК "Астер-Фінанс", виключивши з них відповідні фінансові послуги за їх власними заявами.
Пропонуємо вам 100 найкращих роботодавців України, 35 найсильніших HRD країни, топ компаній з найбільшими інвестиціями в освіту, кейси українських і міжнародних компаній у побудові сильного бренду роботодавця під час війни та аналітичний погляд на тренди і процеси на ринку праці …
Про це інформує пресслужба НБУ.
Як змінились ліцензії
З ліцензій на діяльність фінансової компанії виключено такі фінансові послуги:
- ФК "Фінпартнер" – факторинг та фінансовий лізинг;
- ФК "Астер-Фінанс" – фінансовий лізинг.
Після зміни обсягу ліцензій фінансові компанії матимуть право здійснювати діяльність з надання таких фінансових послуг:
- ФК "Фінпартнер" – надання коштів та банківських металів у кредит;
- ФК "Астер-Фінанс" – надання коштів та банківських металів у кредит, факторинг.
Довідково
Факторинг — фінансова комісійна операція, при якій клієнт переуступає дебіторську заборгованість факторинговій компанії з метою:
- миттєвого отримання більшої частини платежу;
- гарантії повного погашення заборгованості;
- зниження витрат по веденню рахунків.
Лізинг - вид фінансових послуг, форма фінансової оренди для придбання основних засобів підприємствами та інших товарів фізичними і юридичними особами.
Полягає в наданні лізингодавцем у виключне користування на визначений термін лізингоодержувачу майна.
Про заходи НБУ
Додамо, НБУ надав дозвіл приватному акціонерному товариству "Українська аграрно-страхова компанія" (УАСК) на вихід з ринку шляхом виконання страхового портфеля та погодив план виходу з ринку.
Також Нацбанк прийняв рішення про накладення санкцій у вигляді відкликання ліцензій на здійснення діяльності для двох небанківських фінансових установ. Санкції були застосовані до компанії "Кредо Солюшнс" та фінансової компанії "Капітал Джірінг".
Нагадаємо, у січні 2025 року кількість учасників небанківського фінансового ринку України скоротилася на чотири установи. Якщо на початок місяця їх налічувалося 876, то вже станом на 1 лютого їхня кількість зменшилася до 872. Водночас кількість банків залишилася незмінною – 62.