- Категорія
- Новини
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
ЄС допоможе відбивати кібератаки: Україна отримає доступ до Резерву кібербезпеки

Україна отримає доступ до Резерву кібербезпеки ЄС — однієї з ключових ініціатив для посилення кібербезпеки цифрової держави.
Формула №1 успіху в спортивному маркетингу!
Приєднуйся 10 вересня до Sport Marketing Marathon — марафону стратегій, метрик і рішень, які ведуть бренд до подіуму! Кейси інтеграцій з різними видами спорту, інфлюєнс-механіки, вимірювання PR та багато іншого.
Про це повідомляє Delo.ua з посиланням на пресслужбу Міністерства цифрової трансформації України.
Зазначається, що Михайло Федоров та генеральний директор директорату Єврокомісії «Коннект» Роберто Віола підписали зміни до Угоди про участь України в програмі ЄС «Цифрова Європа». Це надасть нашій країні доступ до Резерву кібербезпеки ЄС.
Чому це важливо
У Мінцифри пояснюють, що у разі масштабних кібератак на державні інформаційні системи, сайти, електромережі чи інші обʼєкти критичної інфраструктури, Україна отримає допомогу від сертифікованих європейських експертів для захисту, стримування атак і швидкого відновлення.
"Це важливий сигнал підтримки від європейських партнерів та ще один крок до зміцнення кіберстійкості країни. Вдячні Європейському Союзу за системну й послідовну підтримку в боротьбі з ворогом на полі бою та в цифровому світі", - підкреслили у відомстві.
Нагадаємо, Швеція виділяє новий пакет допомоги Україні на суму понад 590 мільйонів гривень на зміцненні кіберстійкості.
А 20 грудня 2023 року Естонія та ще 9 країн-союзників запустили Талліннський механізм, який є системою, створеною для посилення кіберпідтримки України в цивільній сфері. Даний план був розроблений усіма країнами-учасницями в Таллінні 30 травня.
За цей час у рамках механізму вже реалізовано десятки проєктів: від оцінки стану кібербезпеки до навчання фахівців і постачання Starlink-терміналів, що забезпечують цифрову стійкість критичних інфраструктур.
У травні 2025 року в Україні розпочав роботу перший проєктний офіс Талліннського механізму. Він працюватиме у тісній співпраці з українськими органами — Держспецзв’язку, МЗС, СБУ та Національним координаційним центром кібербезпеки (НКЦК).