НБУ курс:

USD

41,17

+0,09

EUR

45,03

--0,03

Готівковий курс:

USD

41,28

41,15

EUR

46,00

45,70

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Понад 8 тисяч колишніх засуджених стали бійцями ЗСУ

військовослужбовці ЗСУ
Тисячі колишніх засуджених стали на захист України. / Генштаб ЗСУ

Станом на початок квітня лави Збройних сил України поповнили понад 8 000 добровольців, які раніше відбували покарання. Це стало можливим завдяки ухваленому у травні 2024 року Закону України, який запровадив інститут умовно-дострокового звільнення колишніх засуджених.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє Міністерство юстиції України.

"Перші групи добровольців приєдналися до бойових підрозділів уже в серпні минулого року, а сьогодні ці бійці у складі легендарних штурмових бригад, зокрема 1-го окремого штурмового батальйону «Да Вінчі», 92-ої окремої штурмової бригади, 93-ої механізованої бригади «Холодний Яр» та інших", — розповіли у міністерстві.

За даними відомства, чимало з них вже отримали державні нагороди за відвагу на полі бою. Ключову роль у цьому процесі відіграють адміністрації пенітенціарних закладів, які забезпечують організацію медичних оглядів, супровід засуджених на військово-лікарську комісію (ВЛК) та підготовку документів для суду. Наразі розглядається ще понад 900 заяв на умовно-дострокове звільнення для служби в ЗСУ.

Мобілізація засуджених

Ще 19 січня стало відомо, що Міністерство юстиції України напрацювало зміни, завдяки яким люди з судимістю зможуть долучитись до лав до ЗСУ. Йдеться не тільки про тих, хто зараз відбуває покарання, а й про тих, хто був засуджений раніше і вже відбув покарання.

8 травня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому законопроєкт №11079-1 про добровільну мобілізацію ув‘язнених. Окрім осіб, що вчинили умисні вбивства, ґвалтівників і педофілів, до лав ЗСУ не зможуть вступити корупціонери, ті, хто вчинив злочини проти основ національної безпеки України.

17 травня президент України Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким ув‘язнені можуть бути умовно-достроково звільнені для проходження військової служби за контрактом.

Нагадаємо, у травні 2024 року Хмельницький міськрайонний суд першим в Україні розпочав розгляд перших подань Державної виконавчої служби про умовно-дострокове звільнення засуджених для проходження військової служби за контрактом.