НБУ курс:

USD

41,37

--0,05

EUR

44,61

--0,22

Готівковий курс:

USD

41,32

41,20

EUR

45,00

44,80

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Суд Нідерландів підтвердив незаконну експропріацію Росією активів ПриватБанку в Криму

суд
Фото: Freepik

Верховний суд Нідерландів підтвердив арбітражні рішення, що встановлюють незаконну експропріацію Росією активів ПриватБанку в Криму.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомила пресслужба ПриватБанку.

Зазначається, що Верховний суд остаточно і повністю відхилив заперечення Росії проти проміжного арбітражного рішення від 24 лютого 2017 року та часткового арбітражного рішення від 04 лютого 2019 року.

Як зауважують у фінустанові, рішення Верховного суду відкриває шлях до остаточного визначення Арбітражним судом суми збитків та шкоди ПриватБанку, завданої Росією.

“Це важливе рішення Верховного суду Нідерландів слугує гучним підтвердженням наших попередніх перемог у боротьбі за верховенство права. Особливо у світлі триваючої війни проти України, агресору необхідно нагадати, що він відповідатиме за наслідки своїх дій перед найвищими судовими інстанціями Європи та світу”, – зазначила Солвіта Деглава, член Правління з питань реорганізації та проблемних активів ПриватБанку.

Вона додала, що банк буде відстоювати свої законні права доти, доки не отримає від країни-агресора справедливу та адекватну компенсацію.

Зауважимо, до квітня 2014 року ПриватБанк здійснював істотну операційну діяльність та зберігав цінні активи на Кримському півострові, включно з кредитами, нерухомістю та грошовими коштами. Незабаром після незаконної окупації Криму Росія вжила низку заходів, які призвели до незаконної експропріації активів банку та припинення його діяльності в Криму.

У 2015 році ПриватБанк ініціював арбітражне провадження проти Росії відповідно до Угоди про заохочення та взаємний захист інвестицій від 1998 року. У цьому провадженні, від якого Росія спочатку вирішила утриматися, Арбітражний суд виніс проміжне арбітражне рішення та часткове арбітражне рішення, постановивши, що Арбітражний суд має юрисдикцію щодо цього спору і що Росія незаконно експропріювала активи ПриватБанку в Криму.

У 2019 році Росія подала скаргу до Апеляційного суду в Гаазі з вимогою скасувати або відмінити рішення арбітражу. У 2022 році Апеляційний суд повністю відхилив оскарження, однак Росія подала апеляційну скаргу до Верховного суду. Наразі ця апеляційна скарга була остаточно відхилена.

Зауважимо, 12 квітня 2023 року Арбітражний трибунал у Нідерландах зобов’язав Росію сплатити $5 млрд компенсації за збитки, завдані захопленням активів компаній Групи "Нафтогаз" в АР Крим у 2014 році.  Арбітражне рішення було винесено після слухань щодо визначення суми компенсації, які завершилися в березні 2022 року на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

У грудні 2023 року Високий суд юстиції Англії та Уельсу визнав арбітражне рішення щодо відшкодування $5 млрд (разом з відсотками) НАК "Нафтогаз України" та п’яти компаніям Групи "Нафтогаз" через збитки, завдані незаконним захопленням Росією активів Групи "Нафтогаз" в АР Крим в 2014 році.