- Тип
- Оновлено Оновлено
- Категорія
- Новини
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Верховний суд не дозволив компаніям Суркісів стягнути з ПриватБанку понад $250 млн

Верховний cуд закрив провадження у справі за позовом компаній Суркісів проти Нацбанку, Мінфіну, Фонду гарантування вкладів фізосіб та ПриватБанку. Таким чином, він не дозволив їм стягнути з державного банку понад 250 млн доларів. Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.
"Постанова Верховного суду про задоволення касаційних скарг НБУ та ПриватБанку є остаточною та оскарженню не підлягає", – йдеться у повідомленні.
Член правління з питань реорганізації та проблемних активів ПриватБанку Солвіта Деглава додала, що це – одна із чотирьох судових справ родини Суркісів та повʼязаних з ними компаній проти ПриватБанку про оскарження законності bail-in під час націоналізації, які розглядаються у судах України та Кіпру.
Як пояснює пресслужба НБУ, Верховний суд виключив з постанови суду апеляційної інстанції висновки та роз’яснення щодо того, що позовні вимоги про визнання нечинними з моменту укладання договорів про придбання акцій та актів приймання-передачі за цими договорами, договору купівлі-продажу акцій ПриватБанку, акту виконання зобов’язань за цим договором та про стягнення на користь позивачів коштів з ПриватБанку підлягають вирішенню в порядку господарського судочинства в цій справі.
Суди через процедуру bail-in
18 грудня 2016 року Кабмін ухвалив рішення про націоналізацію ПриватБанку. Пізніше було запущено процедуру bail-in — примусову конвертацію в капітал грошей на рахунках у ПриватБанку власників та пов'язаних з ними осіб. Йдеться про гроші, розміщені компаніями-нерезидентами – Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Lumil Investments LLP, Sofinam Investments LLP – на депозитних рахунках кіпрської філії банку.
У 2017 році Окружний адмінсуд міста Києва (нині ліквідований) задовольнив позов пов'язаних з Суркісами компаній про оскарження bail-in у частині визначення компаній пов’язаними з ПриватБанком особами і постановив стягнути із банку понад 250 млн доларів.
Загалом компанії Суркісів намагаються стягнути з ПриватБанку понад 350 млн доларів у судах різних юрисдикцій.
У березні 2024 року Верховний суд задовольнив касаційну скаргу ПриватБанку та Кабміну та не дозволив цим же компаніям-нерезидентам стягнути з держави 350 млн доларів на підставі ухвали Печерського райсуду Києва про забезпечення позову.
26 листопада 2024 року Касаційний господарський суд остаточно підтвердив неможливість повернення ПриватБанку колишнім власникам та закрив провадження у справі за позовом Ігоря Коломойського та компанії Triantal Investments LTD.