НБУ курс:

USD

41,49

--0,08

EUR

44,75

--0,08

Готівковий курс:

USD

41,50

41,41

EUR

45,20

45,00

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Українці стали частіше купувати землю, аніж житло

договір купівлі
Фото: Freepik

За даними Міністерства юстиції, 452 217 договорів щодо купівлі-продажу нерухомості засвідчили нотаріуси у 2024 році.  Понад 60% з них стосуються операцій з землею. Також українці оформили понад 13 тис. іпотек, левова частка з яких — за програмою “єОселя”.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє "Опендатабот".

За даними аналітиків, 452 тис. договорів купівлі-продажу нерухомості провели нотаріуси торік. Це на 12% більше, ніж у 2023 році, проте все ще 28% менше, ніж до повномасштабної війни.

60% усіх договорів укладено щодо землі

Зазначається, що 60% усіх договорів укладено щодо земельних ділянок. Це у 1,5 раза більше, ніж угод щодо квартир чи будинків: 273 тис. проти 178 тис.

"Купівля-продаж земельних ділянок за рік зросла на 18%: до 273 тисяч угод. Наразі таких угод укладається на 11% менше, ніж у 2021 році. До порівняння, тоді нотаріуси засвідчували 306 тис. подібних договорів", - констатують аналітики.

Вони зауважують, що вкладатися у житло українці не поспішають: за рік таких угод побільшало лише на 3%.

"Наразі показник купівлі-продажу квартир та будинків залишається в 1,8 рази нижчими, ніж до повномасштабного вторгнення", - підкреслюють в "Опендатабот".

 Українці стали частіше брати іпотеки 

Водночас, як повідомляють аналітики, українці стали частіше брати іпотеки — за рік таких угод побільшало на 14%. Це майже 13 тис. об’єктів.

В "Опендатабот" зауважують, що переважно, відновлення попиту на квартиру під виплату відбулося за рахунок державної програми "єОселя": 70% або 8,5 тисяч іпотек на житло торік оформили саме через неї.

Зауважимо, навіть під час війни українці продовжують купувати землю. Більше того, зважаючи на значні втрати в житловій та комерційній нерухомості, експерти прийшли до висновку, що сьогодні саме земля залишається найперспективнішим активом для інвестицій. Продумано куплена земля - це чудовий кейс, на якому завжди можна заробити. Детальніше про те, як грамотно інвестувати в землю, читайте в статті Delo.ua.