- Категорія
- Новини
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Уряд розширив програму субсидій на оренду житла для ВПО: що змінилося

11 квітня Кабінет міністрів України ухвалив постанову, розроблену Міністерством соціальної політики, яка розширює можливості програми виплати субсидії на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
Формула №1 успіху в спортивному маркетингу!
Приєднуйся 10 вересня до Sport Marketing Marathon — марафону стратегій, метрик і рішень, які ведуть бренд до подіуму! Кейси інтеграцій з різними видами спорту, інфлюєнс-механіки, вимірювання PR та багато іншого.
Про це повідомляється на сайті Мінсоцполітики.
Йдеться про удосконалення механізму, що був запущений 29 січня 2025 року і передбачає фінансову допомогу на оплату житла для переселенців, а також податкову компенсацію для орендодавців.
За словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, мета змін — зробити допомогу доступнішою, підвищити її ефективність і зняти надмірні бюрократичні бар’єри. Особлива увага приділяється тим, хто втратив житло через війну.
Виплати для ВПО: ключові зміни у програмі:
- Автоматичне продовження допомоги: після перших шести місяців дії субсидії її продовжуватимуть ще на пів року без повторного звернення. Пенсійний фонд перевірятиме інформацію самостійно через державні реєстри.
- Збільшення розміру виплат: оновлено формулу розрахунку обов’язкового платежу — тепер сім’ї ВПО зможуть отримати субсидію, якщо витрати на оренду в межах соціальних нормативів перевищують 20% їхнього доходу.
- Оновлені ринкові орендні ставки: суми субсидій тепер враховуватимуть актуальні середні ціни на житло за даними Держстату, що також збільшує загальний розмір виплат.
На що надаватимуться субсидії
- Субсидії на оренду кімнат: нові правила дозволяють оформити допомогу не лише на квартиру чи будинок, а й на оренду кімнати.
- Гнучкі правила щодо договорів: допускається використання як власних договорів оренди, так і примірного, рекомендованого державою. Це полегшить участь у програмі як для орендарів, так і для орендодавців.
- Розширення кола орендодавців: відтепер переселенці можуть укладати договори оренди не лише з фізичними особами чи ФОП, а й із юридичними особами.
- Можливість відмови від податкової компенсації: за бажанням власник житла може не отримувати передбачену компенсацію податків.
У Мінсоцполітики зазначають, що ці кроки є частиною ширшої політики підтримки ВПО, і в перспективі держава продовжуватиме розширювати та вдосконалювати інструменти допомоги, зокрема в питанні житла.
Додамо, протягом опалювального сезону 2024-2025 рр. субсидії отримали близько 1,6 млн домогосподарств, а загальна сума наданих субсидій перевищила 12,5 млрд грн.