- Категорія
- Новини
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Уряд затвердив Бюджетну декларацію на 2026–2028 роки: є два сценарії

Кабінет міністрів України 27 червня ухвалив Бюджетну декларацію на 2026–2028 роки — ключовий документ, який визначає основні параметри бюджетної політики на середньострокову перспективу.
Ми збираємо історії тих, хто зробив надскладне, але й найважливіше рішення в житті - стартувати власну справу. Хто розпочав з нуля і вже три роки будує бізнес. Хто повернувся з фронту і занурився в підприємництво. Хто обрав франшизу як старт і зумів розвинути успішну модель.
Спецпроєкт створено за підтримки Visa в Україні
Про це інформує Delo.ua з посиланням на повідомлення Міністерства фінансів.
Його мета — забезпечити передбачуваність державних фінансів, зберігаючи водночас гнучкість до змін безпекової ситуації та відповідність стратегічним пріоритетам держави, включно з євроінтеграційним курсом.
Декларацію підготовлено у співпраці з головними розпорядниками бюджетних коштів та після консультацій із Міжнародним валютним фондом.
Вона закладає підґрунтя для формування проєкту Державного бюджету на 2026 рік і містить загальні орієнтири щодо доходів, витрат, мінімальної зарплати, прожиткового мінімуму та інших важливих показників.
Особливість нової декларації
Особливістю нової декларації стало включення двох сценаріїв розвитку подій в Україні, починаючи з 2026 року. Один з них передбачає покращення безпекової ситуації й базується на макропрогнозі економічного і соціального розвитку, підготовленому Міністерством економіки.
Інший — враховує можливість продовження повномасштабної агресії з боку Російської Федерації.
У випадку другого сценарію передбачається, що витрати на сектор безпеки і оборони залишатимуться на рівні не нижчому за поточний — з урахуванням змін до бюджету 2025 року. Остаточне рішення про вибір одного з варіантів буде ухвалено під час складання проєкту Державного бюджету України на 2026 рік.
Уряд підкреслює, що незалежно від сценарію розвитку подій, фінансування безпеки й оборони залишатиметься незмінним пріоритетом.
Додамо, за січень-квітень 2025 року із загального фонду держбюджету на сектор безпеки і оборони витратили 765,0 млрд гривень. Це 64,5% від усієї суми видатків загального фонду держбюджету.