НБУ курс:

USD

41,49

--0,08

EUR

44,75

--0,08

Готівковий курс:

USD

41,50

41,42

EUR

45,20

45,00

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

В Україні цьогоріч планують виготовити 30 000 далекобійних дронів і 3000 ракет – Шмигаль

В 2025 році заплановано виготовити щонайменше 30 тис. далекобійних дронів
Видатки на озброєння та військову техніку цього року становитимуть 739 мдрд грн. Фото: пресслужба уряду.

Цього року в Україні затверджено рекордний бюджет у розмірі 2,230 трлн гривень, спрямований на забезпечення армії та зміцнення оборонної промисловості. Згідно з планами, в країні планується виготовити 30 тисяч далекобійних дронів та 3 тисячі ракет.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на першому засідання уряду у 2025 році.

Розвиток оборонної промисловісті в 2025 році

В 2025 році заплановано виготовити щонайменше 30 тис. далекобійних дронів. Українські підприємства також планують виробити близько 3 тис. крилатих ракет та ракет-дронів.

За словами Шмигаля, видатки на озброєння та військову техніку цього року становитимуть щонайменше 739 мдрд гривень. Плани вітчизняних підприємств оборонно-промислового комплексу передбачають нарощування виробничих спроможностей до 30 млрд доларів.

У межах проєкту "Зброя перемоги" буде запущено довготривалі контракти з виробниками на 3-5 років, зазначив він.

Окрім цього, голова уряду наголосив, що Україна буде розвивати "данську модель", за якою партнери купують зброю в українського ОПК для потреб української армії. На 2025 рік очікується залучення понад 1 мільярд доларів.

У сфері безпеки особливу увагу буде приділено розвитку системи укриттів за фінською моделлю. Це державно-приватне партнерство, яке передбачає створення великої мережі надійних укриттів для забезпечення безпеки громадян.

Нагадаємо, що Україна отримала від Данії, Франції та Литви понад €150 млн ( на фінансування оборонно-промислового комплексу. Ці кошти спрямують на виробництво ракет, дронів-deepstrike та артилерійських установок.

Додамо, у грудні Україна отримала понад 9,2 млрд доларів зовнішньої бюджетної допомоги, що стало найбільшим місячним показником в історії країни.