НБУ курс:

USD

41,17

+0,09

EUR

45,03

--0,03

Готівковий курс:

USD

41,28

41,15

EUR

46,00

45,70

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

В Україні розроблять першу кластерну систему управління відходами: що вона передбачає

сміття
На Закарпатті розроблять першу кластерну систему управління відходами / Freepik

Для регіонів України розпочали розробку перших кластерних концепцій управління відходами. Зараз фахівці проводять аналіз і оцінку існуючої системи управління відходами та прогнозування обсягів утворення відходів на найближчі 10 років.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля і природних ресурсів України.

Зазначається, що одну з перших в Україні кластерних концепцій управління відходами буде розроблено для Ужгородського кластера у Закарпатській області.

Повідомляється, що Ужгородський кластер складатиметься з трьох субкластерів:

  • Ужгородського;
  • Перечинського;
  • Чопського.

Наразі фахівці проводять аналіз і оцінку існуючої системи управління відходами та прогнозування обсягів утворення відходів на найближчі 10 років.

Так, за оцінками експертів, до 2034 року кількість населення Ужгородського кластера, разом з внутрішньо переміщеними особами, може скласти 285 тис. осіб, а обсяги утворення відходів сягатимуть близько 144 тис. тонн на рік.

Найбільше відходів (60%) у кластері генерує Ужгородська міська територіальна громада. Тому найбільше об’єктів управління побутовими відходами планується розмістити у Середнянській територіальній громаді. Серед них:

  • сортувальна станція, 
  • підприємство механіко-біологічного оброблення, 
  • сучасний полігон.

Також розглядається можливість створення ТЕЦ на відновлювальному паливі з відходів (RDF). В Перечинській і Чопській територіальних громадах передбачається розміщення сміттєсортувально-перевантажувальних об’єктів.

Усього до 2034 року в Ужгородському кластері планується створити мінімум 16 пунктів роздільного збирання побутових відходів.

"Кластерна система управління відходами дозволить підвищити стійкість, конкурентоспроможність та ефективність підприємств, які здійснюють операції з управління відходами на певній території, а також зробить їх більш привабливими для інвестицій", - наголошують у відомстві.

Нагадаємо, в Україні планують будівництво теплоелектроцентралей (ТЕЦ), які використовуватимуть як пальне перероблене сміття. Наразі обирають громади для будівництва.

Також в Одесі побудують сміттєспалювальний завод, який вироблятиме електрику і тепло.