- Категорія
- Новини
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Від початку року майже 1900 учасників бойових дій та осіб з інвалідністю обрали безоплатне професійне навчання

В рамках експериментального проєкту можливістю отримати безоплатне професійне навчання вже скористались 1877 учасників бойових дій та людей з інвалідністю, які постраждали через війну.
Про це інформує Delo.ua з посиланням на дані Державної служби зайнятості України.
Як зазначили в установі, проєкт спрямований на підвищення конкурентоспроможності на ринку праці та забезпечення доступу до актуальних професійних знань і навичок. Для багатьох людей це — можливість опанувати нову спеціальність або підвищити професійні компетенції.
За п’ять місяців можливістю підвищити свої професійні навички скористались:
- 1694 учасників бойових дій;
- 183 осіб з інвалідністю внаслідок війни.
В рамках програми 91% учасників обрали підвищення кваліфікації, а 9% —опановання нової професії.
Найпопулярнішими освітніми програмами стали: психологія, домедична підготовка, керування БпЛА, підприємництво та бізнес-планування.
Навчання здійснюється у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, що діють у восьми містах України — Дніпрі, Полтаві, Харкові, Одесі, Львові, Рівному, Сумах та Івано-Франківську. Учасники можуть обрати одну з 98 робітничих професій або вдосконалити навички за понад 400 програмами.
Програма пропонує різні форми навчання: очну (вдень або ввечері); дистанційну; дуальну; змішану. Протягом навчання учасникам бойових дій та особам, які супроводжують людей з інвалідністю І групи, надається безкоштовне проживання, а також компенсується вартість проїзду. По завершенню навчання видається документ державного зразка.
Нагадаємо, з початку 2025 році вже 11 тисяч українців скористалися шансом безоплатно змінити професійний напрям, здобути актуальну спеціальність або підвищити свою кваліфікацію завдяки ваучеру на навчання.