НБУ курс:

USD

41,49

--0,08

EUR

44,75

--0,08

Готівковий курс:

USD

41,50

41,40

EUR

45,20

45,00

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Які професії користуватимуться попитом на ринку праці в Україні у 2025 році

будівельники
Робітники будівельних професій були найбільш високооплачуваними у 2024 році

Попит на будівельників та кваліфікованих робітників різного профілю (слюсарі, механіки, електрики тощо) залишиться високим у 2025 році, адже дефіцит кадрів у виробництві тільки зростатиме.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляють фахівці OLX Робота, які  підготували прогноз щодо сфер діяльності, які будуть найбільш затребуваними на ринку праці в Україні.

За оцінкою аналітиків, будівельний сектор продовжуватиме демонструвати стійкий попит саме через потребу відновлення інфраструктури країни.

"Будівельники загального профілю вже є в дефіциті серед кандидатів, про що свідчить наявний низький рівень відгуків з боку пошукачів. Чого не скажеш про вакансії різноробів у будівництві, які отримали найбільшу кількість відгуків саме в Київській області — понад 635 000", - зауважують експерти.

Зазначається, що робітники будівельних професій були найбільш високооплачуваними:

  • у Закарпатській області пропонували рекордні 40 000 грн на місяць
  • в Івано-Франківській — 37 500 грн
  • на Волині та Тернопільщині — 35 000 грн. 

Як прогнозують фахівці, у сфері агробізнесу з’явиться потреба в розмінуванні десятки тисяч гектарів полів. Як наслідок — збільшиться попит на вузьких фахівців (саперів), які стануть “штатними одиницями” в агрокомпаніях. Разом з тим, необхідність в агрономах, ветеринарних спеціалістах та експертах з управління аграрними господарствами буде тільки зростати.

Виробничий сектор все швидше буде переходити на нові технології, створюючи можливості для операторів обладнання та машин, контролерів якості, а також спеціалістів з автоматизації та роботизації.

"І окремим напрямком розвитку стане оборонно-промисловий комплекс, який потребуватиме фахівців для розробки, виготовлення та обслуговування військової техніки. Це відкриє додаткові перспективи для інженерів-конструкторів, технологів, експертів з кібербезпеки та IT-спеціалістів", - зазначила керівниця напряму OLX Робота та Послуги Марія Абдулліна.

Вона додала, що при цьому попит на кваліфікованих робітників різного профілю (слюсарі, механіки, електрики тощо) залишиться високим у 2025 році. Адже через мобілізацію, міграцію або набуття воєнних травм і неможливість фізично виконувати певний обсяг робіт дефіцит кадрів у виробництві тільки зростатиме.

Як підкреслюють аналітики, розвиток сектору енергетики залежатиме від рівня інвестицій та темпу розвитку даної галузі в ризикованих для країни умовах.

"Враховуючи тенденцію минулого року, коли "електрик" увійшов до переліку професій, на які найбільше зросла оплата праці (+50% за 2024 рік), можливе зростання кількості кандидатів в цій галузі. А завдяки впровадженню у підприємства відновлюваних джерел енергії очікується підвищений попит на інженерів електротехніки, техніків сонячних та вітрових станцій, фахівців з енергетичного менеджменту", - прогнозують експерти. 

Крім того, постійна потреба населення в медичних послугах та реабілітації підвищить попит у сфері охорони здоров’я на лікарів загальної практики, вузьких спеціалістів, медсестер, фельдшерів та окремо реабілітологів. 

Про ринок праці в Україні

Дефіцит кадрів в Україні стає однією з найгостріших проблем, з якими стикається економіка країни. Попит на кваліфікованих спеціалістів зростає, особливо у промисловому секторі, що створює значні виклики для підприємств.

Додамо, що наразі 2,5 мільйона українців є економічно неактивними. Це зокрема люди, які не можуть знайти роботу за своєю спеціальністю або через недостатні навички чи освіту.

Зауважимо, дефіцит кадрів охопив усі сфери й наразі є головною проблемою для бізнесу.  Міністерство економіки проводило окреме дослідження і встановило, що українському ринку праці потрібно 4,5 мільйона додаткових працівників.