- Категорія
- Новини
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Захист неба: українські розробки інтегруватимуть із системами NASAMS

Акціонерне товариство "Українська оборонна промисловість" і норвезька компанія Kongsberg Defence & Aerospace (KDA) домовилися про співпрацю у сфері зміцнення потенціалу української протиповітряної оборони, у рамках якої українські розробки інтегруватимуть із системами протиповітряної оборони NASAMS.
Ми збираємо історії тих, хто зробив надскладне, але й найважливіше рішення в житті - стартувати власну справу. Хто розпочав з нуля і вже три роки будує бізнес. Хто повернувся з фронту і занурився в підприємництво. Хто обрав франшизу як старт і зумів розвинути успішну модель.
Спецпроєкт створено за підтримки Visa в Україні
Як пише Delo.ua, про це повідомляє пресслужба "Укроборонпрому".
Зазначається, що йдеться про партнерство щодо інтеграції наявних і перспективних вітчизняних систем ППО малої та середньої дальності в інфраструктуру NASAMS.
Зокрема передбачено, що українські розробки працюватимуть разом з норвезькими модулями управління та контролю.
Раніше представники KDA провели попередні перемовини з українськими колегами та вивчили їх виробничі та науково-технічні спроможності.
Генеральний директор"Укроборонпрому" Олег Гуляк наголосив, що розвиток і масштабування вітчизняних систем протиповітряної та протиракетної оборони є одним з пріоритетів діяльності компанії.
"Разом з норвезькими зброярами ми зробимо новий крок до створення міцного повітряного щита, який має надійно прикривати стратегічні об’єкти та цивільну інфраструктуру", – зауважив Гуляк.
Нещодавно в Україні відкрився офіс норвезької компанії Kongsberg Defence and Aerospace, яка виробляє озброєння, зокрема зенітно-ракетні системи NASAMS.
Ці системи вже стоять на захисті українських міст від російських ракет і дронів.
Зауважимо, Kongsberg Defence & Aerospace — один із провідних світових виробників у сфері оборонних та аерокосмічних систем. Українські державні й приватні оборонні підприємства вже реалізують низку спільних проєктів із компанією.
У лютому президент компанії Ейрік Лі розповідав, що першочерговим завданням є збільшення виробництва ракет за українською технологією.
"Ми ведемо тісні переговори з промисловістю України щодо створення спільного підприємства. Першочерговим завданням є збільшення виробництва ракет для нашої системи ППО в Україні за українською технологією. Мова йде про серійне виробництво ракет, тобто сотні. Ми плануємо створити спільні підприємства протягом кількох місяців", — зазначив Лі.