НБУ курс:

USD

41,40

+0,11

EUR

45,14

+0,17

Готівковий курс:

USD

41,58

41,55

EUR

45,25

45,12

Байден ще не вирішив, чи надсилати Україні ракети ATACMS

Байден ще не вирішив, чи надсилати Україні ракети ATACMS
Система ATACMS. Фото: Вікіпедія

Сполучені Штати все ще вирішують, чи надсилати Україні армійські тактичні ракетні системи великої дальності відомі як ATACMS, або “attack 'ems”, посилаючись на те, що у Пентагону обмежений запас даних систем.

Про це пише The New York Times з посиланням на посадових осіб США.

При цьому, у Пентагоні стверджують, що Україні наразі не потрібні ATACMS, які могли б досягти тилу ворога (дальність польоту понад 300 км), в тому числі в Росії та окупованому Криму.

Але двоє американських чиновників повідомили, що в адміністрації Байден досі тривають дебати щодо того, чи відправляти ATACMS та інші керовані ракети класу "земля-земля", які США зарезервувала для інших загроз безпеці.

Сполучені Штати довго не хотіли надавати Україні сучасне озброєння, через побоюваннях ескалації конфлікту. Та зрештою, адміністрація погодившись надіслати ППО Patriot, танки Abrams і касетні боєприпаси.

Видання пише, що американські чиновники попереджали, що їхній арсенал ATACMS відносно невеликий і загалом налічує лише 4000 ракет, які були призначені для інших військових планів Пентагону, зокрема на Корейському півострові.

Як і Сполучені Штати, Франція раніше виключала можливість надання Україні ракет більшої дальності через побоювання, що вони можуть бути використані для нападу на цілі в Росії, але президент Еммануель Макрон заявив, що зараз надсилає ракети SCALP, щоб допомогти Україні захиститися.

Пізніше стало відомо, що про чергову допомогу, вартістю в рекордні 770 млн євро, оголосила Німеччина. Федеральний уряд підготував черговий пакет зброї для України. Йдеться про  25 танків Leopard, 40 додаткових бойових машин піхоти, дві пускові установки ППО Patriot, боєприпаси і безпілотники.