- Категорія
- Політика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Більше не буде Ватутіного і Сєвєродонецька: в Україні перейменують понад 50 населених пунктів
Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав перейменування 51 населеного пункту.
Про це повідомив народний депутат, заступник голови комітету, голова підкомітету з питань деколонізації Роман Лозинський.
"Сьогодні відбулося чергове засідання комітету, на якому ми перейменували 51 населений пункт - 7 міст і багато сіл", - сказав Лозинський.
Зокрема, нові назви матимуть наступні населені пункти:
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.ua- Першотравенськ (Дніпропетровщина) - називатиметься Шахтарське;
- Красноград (Харківщина) - називатиметься Берестин;
- Первомайський (Харківщина) - називатиметься Златопіль;
- Первомайськ (Луганщина) - називатиметься Сокологірськ;
- Ватутіне (Черкащина) - називатиметься Багачеве;
- Дружба (Сумщина) - називатиметься Журавське;
- Сєвєродонецьк (Луганщина) - називатиметься Сіверськодонецьк.
З іншими пропозиціями щодо перейменувань можна ознайомитись у відповідній таблиці.
Також нардеп нагадав, що у 2023 році парламент ухвалив закон про деколонізацію, згідно з яким громади визначаються з назвами своїх населених пунктів, і подають свої пропозиції у Верховну Раду, яка узгоджує назву з Інститутом національної пам’яті і ухвалює відповідні рішення про перейменування. При цьому мешканцям перейменованих населених пунктів не потрібно змінювати документи, в яких значиться стара назва населеного пункту.
Дерусифікація топонімів в Україні
Зазначимо, що в Україні після повномасштабного вторгнення Росії триває процес дерусифікації, зокрема й топонімів. В українських містах перейменовують вулиці та зносять радянські пам'ятники.
Нещодавно у Києві перейменували ще 29 об’єктів. Нову назву отримали станції метро "Дружби народів" та "Площа Льва Толстого". Також тепер у столиці немає скверу Трудової Слави, парку Пушкіна та скверу Чкалова.
А в Одесі дерусифікували два райони (Малиновський став Хаджибейським, а Суворовський - Пересипським) та перейменували Олександрівський проспект, названий на честь російського царя, на проспект Українських Героїв.
Також у березні було ухвалено рішення про перейменування пʼяти міст та 104 сіл і селищ, в тому числі Бровари Київської області на Броварі, а Южне на Одещині – на Порт=Аненталь.