Чехія обговорює зі Швецією можливість тренування українських пілотів на винищувачах Gripen

Чехія обговорює зі Швецією можливість тренування українських пілотів на винищувачах Gripen
Винищувач Gripen. Фото: Вікіпедія

Чехія проводить переговори з Швецією щодо надання українським пілотам можливості тренуватися на шведських винищувачах JAS 39 Gripen у Чехії. Це рішення було прийнято після того, як президент України Володимир Зеленський повідомив про успішні тестові польоти українських пілотів на Gripen в Швеції.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це розповіла міністр оборони країни Яна Чорнохова.

Вона заявила, що Чехія і надалі підтримуватиме Україну. За її словами, міністерство також пропонує продовжити навчання українських військових у Чехії.

Вона додала, що хоча запаси Збройних сил Чехії помітно скорочуються, країна все ще може надавати Україні певне обладнання — зокрема й завдяки тому, що Чехія отримує замовлені на Заході нові системи озброєнь.

JAS 39 Gripen: в чому їх особливість

За даними експертів, JAS 39 Gripen відрізняється від американських F-16 тим, що цей літак спроектований для можливості злітати і приземлятися на неприбраній і пошкодженій злітно-посадковій смузі, а також може використовувати звичайні шосе замість злітно-посадкових смуг.

Крім того, Gripen може обслуговувати невелика команда техніків у польових умовах, що робить його більш гнучким у військових операціях. На відміну від цього, F-16 потребує спеціальних умов для злету та посадки, а також регулярного технічного обслуговування, але він здатен нести більше озброєння.

Видання пише, що уряд Швеції розглядає можливість передачі Україні певної кількості літаків JAS 39 Gripen. Варто відзначити, що Швеція в даний момент проводить часткову модернізацію свого повітряного флоту на більш сучасну версію цього винищувача, при цьому планує вилучити зі складу частину застарілих моделей.