НБУ курс:

USD

41,02

--0,07

EUR

45,56

--0,03

Готівковий курс:

USD

41,37

41,30

EUR

46,00

45,80

ЄСПЛ оголосить рішення щодо прийнятності справи "Україна та Нідерланди проти Росії" 25 січня

ЄСПЛ оголосить рішення щодо прийнятності справи "Україна та Нідерланди проти Росії" 25 січня

Європейський суд з прав людини виніс рішення щодо прийнятності справи про окупацію Росією Донбасу у 2014 році  і оголосить про нього 25 січня. У випадку позитивного рішення для України, ЄСПЛ перейде до розгляду справи по суті.

Про це повідомила уповноважена у справах ЄСПЛ Маргарита Сокоренко.

"Відкриваєм новий рік в ЄСПЛ рішенням по прийнятності міждержавної справи "Україна та Нідерланди проти Росії ". 25 січня ЄСПЛ публічно оголосить рішення у так званій справі по Донбасу - першій справі щодо захоплення східної України у 2014 році, коли Росія розпочала війну проти України з Криму і Донбасу. І того ж року відкрився юридичний фронт протистояння агресору на міжнародній арені", - зазначила Сокоренко.

За її словами, йдеться про справу "Україна та Нідерланди проти Росії". Вона стосується адміністративної практики порушень Росією прав людини на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей з 2014 року. Зокрема, щодо збиття рейсу МН‑17 у липні 2014-го над Донеччиною. 

Сокоренко підкреслила, що у разі позитивного рішення для України ЄСПЛ перейде до розгляду справи по суті.

"Як юрист, що веде цю справу з 2014 року та знаю скільки зусиль було покладено в цю справу, яку доказову базу Україна подала і які аргументи були у Росії у відповідь – можу сказати – ЄСПЛ перейде до розгляду справи по суті", - впевнена Сокоренко.

Вона нагадала, що ЄСПЛ розглядає іншіу міждержавну справу "Україна проти Росії (щодо Криму)" з січня2021 року.

"І це буде ще один міжнародно-правовий цвях в труну російських загарбників", - підкреслила Сокоренко. 

Зазначимо, окружний суд Гааги, що розглядав справу про збиття авіалайнера MH-17, ухвалив рішення про те, що так звана "Донецька народна республіка" була контрольованою з боку РФ як мінімум з травня 2014 року.