НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

Китай вважає, що БРІКС має стати "геополітичним суперником G7", — FT

Сі Цзіньпін, лідер китаю
Лідери Китаю та РФ Сі Цзіньпін та Володимир Путін. Фото: ТАСС

Під час саміту БРІКС, який триватиме з 22 по 24 серпня у ПАР, лідер Китаю Сі Цзіньпін планує підштовхнути блок до того, щоб він "став повномасштабним суперником G7".

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє британська щоденна газета Financial Times з посиланням на власні джерела.

Водночас в БРІКС точиться суперечка між Китаєм та Індією. Суть в тому, що декілька країн можуть приєднатися до блоку. Але Пекін та Нью-Делі мають розбіжності в питанні розширення БРІКС.

Китайська сторона вважає, що розширення дозволить збільшити частку світового ВВП до рівня G7. Це, як впевнені в Пекіні, допоможе "посилити колективний голос БРІКС у світі".

Щодо цього МЗС Південної Африки дало офіційний коментар, заявивши, що "вкрай неправильно" було б розглядати потенційне розширення БРІКС як "антизахідний крок". Однак на Заході розцінюють можливе приєднання Ірану, Білорусі та Венесуели як крок до союзників Росії та Китаю, зауважують в FT.

Росія також є членом БРІКС, проте лідер країни-агресорки РФ Володимир Путін вирішив пропустити 15-й саміт блоку. Ймовірно, це пов'язано з тим, що Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна, а в ПАР його мали б арештувати.

Саміт БРІКС навіть хотіли перенести до Китаю, щоб уникнути арешту Путіна за орденом Міжнародного кримінального суду.

Влада Південної Африки також просила Путіна не приїжджати на саміт БРІКС, врешті цей варіант і обрали.