- Категорія
- Політика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Майже 5 млн доларів зібрали на роботу Міжнародного кримінального суду в Україні
Міністри юстиції з понад 40 країн зобов’язалися виділити 4,9 млн доларів на підтримку розслідувань Міжнародним кримінальним судом воєнних злочинів в Україні. Це трапилося під час конференції з питань воєнних злочинів у Лондоні - повідомляє інформагенція Associated Press.
Як пояснив очільник мін’юсту Великої Британії Домінік Рааб, завдяки конференції вдалося отримати додаткове фінансування МКС і пропозиції ресурсів від європейських країн, зокрема допомогу в проведенні розслідувань і судово-медичну експертизу.
Зазначимо, що перед початком вчорашньої конференції Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан планував звернутися з проханням про виділення додаткових коштів для розслідування воєнних злочинів РФ в Україні.
Нагадаємо, суд у Гаазі 17 березня видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна. Його та уповноважену РФ з прав дитини Марію Львову-Бєлову підозрюють у незаконній депортації українських дітей та переміщенні людей з території України в РФ. Тож кремлівський диктатор не може відвідувати 123 країни, які ратифікували Римський статут. Адже на їхніх територіях ризикує бути заарештованим.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.uaУкраїна розглядає три моделі спеціального трибуналу для воєнних злочинців.
- На основі угоди України з ООН із прийняттям відповідної резолюції ГА ООН;
-
На основі багатостороннього відкритого міжнародного договору між державами цивілізованого світу;
-
Як суду, що працюватиме на основі українського права та української юрисдикції, із залученням міжнародного елементу для його побудови і діяльності.
Наразі в Україні працюють близько 40 слідчих МКС. У березні міністерство внутрішніх справ анонсувало створення бази воєнних злочинців, якою відомство поділиться з іншими країнами. У списках вже понад 200 тисяч осіб, серед яких , за словами очільника МВС Ігоря Клименка, - колишні та нинішні громадяни України, ті, хто проживають на тимчасово окупованих територіях: Крим, Донецька та Луганська області. Переважно це представники органів державної влади, правоохоронних та незаконних військових формувань. До бази додадуть 172 тисяч представників російського військового керівництва та представників збройних сил РФ.