НБУ курс:

USD

41,49

--0,08

EUR

44,75

--0,08

Готівковий курс:

USD

41,50

41,40

EUR

45,20

45,00

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Ми рівні, ми вільні, ми в міцній Україні: Зеленський привітав жінок з 8 березня (ВІДЕО)

Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир, 8 березня
Зеленський привітав жінок з 8 березня. Фото: ОП

Президент України Володимир Зеленський привітав громадян з Міжнародним днем боротьби за права жінок і міжнародний мир. В своєму зверненні він підкреслив важливості рівності чоловіків та жінок в Україні, а також подякував всім українкам, які воюють за Україну на всіх фронтах.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Звернення голови держави опублікувала пресслужба Офісу Президента.

Зеленський згадав, що в попередні роки 8 березня завжди дякував своїй мамі та дружині, а також жінкам, які працюють з ним. Важливо, як підкреслює президент, в його команді, зокрема, жінки і чоловіки працюють на рівних як колеги.

"Ми рівні, ми вільні, ми в міцній Україні! Мені здається, важливо сьогодні саме подякувати. Подякувати всім жінкам, які працюють, навчають, навчаються, рятують, лікують, воюють – воюють за Україну. Згадати, подумати й подякувати всім жінкам, які віддали свої життя за нашу державу", — сказав Зеленський.

Він закликав кожного українця з нагоди 8 березня подякувати мамам, коханим за повагу й силу.

"Разом ми сильні. Разом ми нездоланні. Разом ми вільні. І разом ми точно переможемо. Обов'язково. Слава Україні!", — підсумував президент.

Історія Міжнародного жіночого дня: в чом сенс 8 березня 

Традиція проведення свята саме 8 березня почала закріплюватися після 1914 року. Тоді жінки з різних країн світу вийшли на мітинги відстоювати свої права. Справа в тому, що ще в 20 ст. жінки були суттєво обмежені в правах навіть у розвинених країнах: не мали права голосу, вибору, були обмежені в працевлаштуванні.

З метою зрівняти права людей виник рух за права жінок. В різних містах по всьому світу жінки почали виходити на мітинги, вимагаючи рівності з чоловіками.

У 1913 та 1914 роках, у рамках руху за мир, мільйони жінок по всій Європі, Російській імперії і Північній Америці вийшли 8 березня з протестами проти насування Першої світової війни. Лише 1914 року день відзначався 8 березня одночасно в шести країнах: Австро-Угорській імперії, Данії, Німецькій імперії, Нідерландах, Російській імперії та Швейцарії.

З того часу у світі 8 березня вважається саме Міжнародним днем боротьби за права жінок і міжнародний мир. Зауважимо, що у більшості країн світу цей день не вважається вихідним, як в Україні. 

Водночас, нещодавно більше 1,3 млн українців проголосували в "Дії" за те, щоб залишити 8 березня вихідним, хоча під час воєнного стану всі додаткові вихідні скасовуються