НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,60

41,55

EUR

44,05

43,81

Парламент Канади вимагає юридичного роз'яснення щодо передачу турбіни для "Північного потоку"

Парламент Канади вимагає юридичного роз'яснення щодо передачу турбіни для "Північного потоку"

Парламент Канади подав до уряду офіційне звернення, в якому просить двох федеральних міністрів і трьох послів виступити перед комітетом із закордонних справ Палати громад із юридичним роз'ясненням щодо передачі турбіни для "Північного потоку-1". Про це повідомляє видання Politico.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Парламентарі мають намір обговорити суперечливе рішення уряду Канади повернути турбіну для російського газопроводу "Північний потік-1", попри санкції. Зокрема, депутати хочуть заслухати міністра закордонних справ Мелані Жолі та міністра природних ресурсів Джонатана Вілкінсона. Урядовців запросили виступити з роз'ясненнями 22 липня.

Комітет також хоче почути посла України Юлію Ковалів, посла Німеччини Сабіне Шпарвассер і посла ЄС Меліти Габрич, а також Світовий конгрес українців.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ та Міністерство енергетики України висловили глибоке розчарування у зв’язку із рішенням уряду Канади видати дозвіл на повернення до Німеччини відремонтованих компанією Siemens Canada турбін для газопроводу "Північний потік".

Крім того, Світовий конгрес українців та українська діаспора подали у Канаді судовий позов у зв'язку з рішенням уряду щодо турбіни. Позивачі вимагають судового перегляду для скасування дозволу на експорт турбіни та запобігання будь-яким іншим роботам з технічного обслуговування російських турбін у Канаді в майбутньому.

Тим часом РФ продовжує вести газову війну. "Газпром" міг би прокачувати більше газу за допомогою українських потужностей, тоді б не було гострої необхідності відновлювати роботу "Північного потоку". Замість цього російський монополіст зменшує постачання газу до ЄС через Україну. У червні через газотранспортні системи (ГТС) України прокачали 1,25 млрд куб природного газу – це мінімальний показник із 1991 року.