Рада ухвалила законопроект, що дозволяє безкоштовну передачу водоканалів у комунальну власність

Рада ухвалила законопроект, що дозволяє безкоштовну передачу водоканалів у комунальну власність

Верховна Рада ухвалила загалом законопроект №6060, який дозволяє безкоштовну передачу підприємств водопровідно-каналізаційного господарства з державної у комунальну власність. Про це на своєму телеграмному каналі написав депутат Верховної Ради Ярослав Железняк.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

За ухвалення відповідного законопроекту проголосували 275 депутатів за мінімально необхідних 226.

У пояснювальній записці законопроекту сказано, що існуючі норми щодо передачі державного майна у сфері водопровідно-каналізаційного господарства значно звужують можливості органів місцевого самоврядування, визначаючи коло безоплатної передачі виключно окремими об'єктами інженерної інфраструктури водопровідно-каналізаційного та газового господарства (включаючи мережі, споруди, обладнання).

При цьому децентралізація в Україні дозволяє органам місцевого самоврядування успішніше реалізовувати програми розвитку та модернізації комунальних підприємств, проте об'єкти державної власності у цьому питанні обмежені.

Ухвалення законопроекту спрямоване на удосконалення системи управління у сфері забезпечення водної безпеки держави, розширення можливостей органів місцевого самоврядування для забезпечення модернізації систем питного водопостачання та централізованого водовідведення.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект №7531, який передбачає заборону примусового стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги на період воєнного часу.