НБУ курс:

USD

41,08

--0,11

EUR

45,05

--0,50

Готівковий курс:

USD

41,05

40,93

EUR

45,50

45,25

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

У Німеччині звинуватили Меркель у причетності до нападу РФ на Україну

У Німеччині звинуватили Меркель у причетності до нападу РФ на Україну

Рішення щодо блокування вступу України в НАТО, ухвалені колишньою канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель, призвели до повномасштабного вторгнення РФ та окупації частини українських територій.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Таку заяву зробила голова комітету з питань оборони Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн в інтерв’ю телеканалам RTL та n-tv.

Політик опосередковано звинуватила колишнього канцлера у причетності до нападу Росії на Україну.

Вона нагадала, що у 2008 році в НАТО було багато прихильників якнайшвидшого прийняття України.

"Те, що українці не потрапили до НАТО, було великою помилкою, яку зробили тоді французи та Ангела Меркель», — сказала Штрак-Ціммерманн.

За її словами, на саміті 2008 року країни НАТО пообіцяли Україні швидкий вступ.Проект провалився, тому що Меркель і тодішній президент Франції Ніколя Саркозі виступили проти – через повагу до Росії..  

Особливу відповідальність Німеччини Штрак-Ціммерман покладає на поведінку федерального уряду того часу. 

"Треба було зразу стати на бік України після нападу Росії і підтримати її зброєю. Але "історію Ангели Меркель доведеться переписати, особливо історію останніх кількох років і її помилку", - підкреслила Штрак-Ціммерманн.

Вона додала, що не вірить, що війна в Україні може тривати так довго, як Перша чи Друга світові війни. 

"Війна точно не триватиме чотири-п'ять років. Путін не розраховував на широку і стійку підтримку України. Путін думає, що ми повні слабаки", -  зазначила Штрак-Ціммерманн.

Зазначимо, лише через три місяці після початку повномасштабної війни федеральний канцлер Німеччини з 2005 по 2021 рік Ангела Меркель вирішила висловити солідарність з Україною.  

На початку війни світове співтовариство почало різко критикувати політику Меркель щодо Москви, якої вона дотримувалася, коли була канцлером.

Меркель також зазнала критики з боку США та інших країн за підтримку російського газопроводу "Північний потік - 2". На тлі цього її колишній міністр закордонних справ Зігмар Габріель, визнав, що політика щодо РФ була надто оптимістичною.

Пізніше Меркель заявила, що вважає своє рішення про блокування вступу України в НАТО на той час вірним.

"Я не звинувачую себе. Не вдалося створити архітектуру безпеки, яка могла б запобігти цьому. Можна було зробити більше для запобігання такій трагедії. Я вже вважаю цю ситуацію великою трагедією. Можна було її запобігти? І саме тому ви ставите собі, і, звичайно, я продовжую ставити собі ці питання", - сказала тоді Меркель.