НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,60

41,55

EUR

44,05

43,81

У Зеленського пояснили важливість передачі ЗСУ касетних боєприпасів

У Зеленського пояснили важливість передачі ЗСУ касетних боєприпасів
Адміністрація Президента США Джо Байдена погодила передачу Україні касетних боєприпасів. Фото: wearethemighty.com

Касетні боєприпаси допоможуть компенсувати снарядний дефіцит у Збройних силах України та частково відновлять співвідношення сил на фронті.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

"Касетні боєприпаси є вкрай важливими для України. Вони дещо компенсують наш снарядний дефіцит та частково відновлюють паритет на полі бою", - зауважив Подоляк.

Він нагадав, що країна-агресор РФ вже більше року використовує цей тип боєприпасу в Україні.

Тому, на думку Подоляка, враховуючи цей факт, надання касетних снарядів Україні є, "щонайменше, справедливим".

"А за великим рахунком, з Росією потрібно розмовляти тільки зрозумілою їй мовою – пропорційною силою…", - підкреслив радник голови Офісу президента.

США передадуть Україні касетні боєприпаси

Міністерство оборони США 7 липня  оголосило про надання додаткової допомоги Україні у сфері безпеки для задоволення її критично важливих потреб.

Радник президента США з національної безпеки Джейкоб Салліван підтвердив передачу касетних боєприпасів Україні.

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україна не атакуватиме російські міста та села касетними боєприпасами. ЗСУ їх використовуватимуть лише для деокупації українських територій.

Нагадаємо, міжнародну конвенцію, яка забороняє використання, передачу та накопичення касетних боєприпасів, не підписували ані США, ані Росія, ані Україна. Водночас її підписало та ратифікувало багато союзників України, включаючи переважну більшість країн Євросоюзу, Канаду та Японію.