Amnesty International відкидає звинувачення, що звіт про ЗСУ побудовано на свідченнях з окупованих територій

Amnesty International відкидає звинувачення, що звіт про ЗСУ побудовано на свідченнях з окупованих територій
Фото: Depositphotos

Міжнародна неурядова організація Amnesty International категорично спростовує звинувачення у тому, що її звіт про використання українськими військовими цивільних об'єктів було засновано на свідченнях людей на непідконтрольних Україні територій. Про це йдеться у її заяві.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"Amnesty International категорично відкидає ці звинувачення, які не мають під собою жодних підстав і є цілком хибними. Ніхто з людей, з якими ми розмовляли для отримання додаткових доказів, окрім тих, які дослідники бачили безпосередньо, не перебував у російських в'язницях чи "фільтраційних таборах" або на територіях, які контролює Росія, до яких Amnesty International не має доступу", - сказано в ньому.

Організація запевняє, що її дослідники опитали всіх свідків, свідчення яких були використані для звіту лише на підконтрольних Україні територіях, всі вони були надані добровільно та в безпечних умовах.

"Розслідування, опубліковане 4 серпня, було проведено тими самими експертами Amnesty International, які з початку російського вторгнення систематично документували порушення Росією міжнародного гуманітарного права", - наголошується у повідомленні.

Amnesty International нагадує, що раніше задокументувала та повідомила про численні порушення з боку російських сил, включаючи невиборчі атаки, застосування заборонених касетних боєприпасів та позасудові страти.

"Багато із задокументованих нами порушень рівносильні військовим злочинам, і ми продовжуємо закликати до того, щоб винні постали перед судом. Amnesty International беззастережно засуджує вторгнення Росії як акт агресії та злочин згідно міжнародного права", - наголошується в заяві.

Нагадаємо, що 8 серпня Центр протидії дезінформації та інформаційної безпеки Ради національної безпеки і оборони України заявив, що Amnesty International для підготовки звіту про ВСУ, що викликав скандал в Україні, нібито використала свідчення людей, які на момент проходження інтерв'ю знаходилися у фільтраційних таборах і в'язницях на непідконтрольних територіях.

Зазначимо, що раніше організація висловила жаль, що її заява про тактику розміщення ЗСУ у цивільних об'єктах та ведення бойових дій у населеній місцевості викликала таку негативну реакцію, проте заявила, що наполягає на тому, що у цьому звіті було викладено.

Джерело фото: ua.depositphotos.com