НБУ курс:

USD

41,29

-0,00

EUR

43,47

-0,00

Готівковий курс:

USD

41,65

41,60

EUR

43,77

43,55

Україна не зможе приєднатися до НАТО, поки триває війна - Столтенберг

Україна не зможе приєднатися до НАТО, поки триває війна - Столтенберг
НАТО зараз зосереджені на тому, щоб забезпечити Україну всім необхідним для перемоги у війні. Фото: Вікіпедія

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг заявив, що вступ України до НАТО під час війни навіть не стоїть на порядку денному. Україна не зможе приєднатися до НАТО, поки триває війна.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це пише The Guardian.

"Я думаю, що всі зрозуміли, що стати членом у розпал війни не стоїть на порядку денному. Питання в тому, що станеться, коли закінчиться війна", — сказав Столтенберг.

Генсек НАТО підкреслив, що всі члени Альянсу погоджуються з тим, що Україна має бути в НАТО і це рішення було заявлене ще на саміті 2008 року в Бухаресті й відтоді повторювалось не один раз.

Як повідомляє кореспондент "Європейської правди", наразі тривають консультації про подальший шлях України до Альянсу і те, як задовольнити її прагнення отримати членство.

Столтенберг підкреслив, що достеменно ніхто не зможе сказати, яким буде остаточне рішення на саміті у Вільнюсі.

За його словами, члени НАТО зараз зосереджені на тому, щоб забезпечити Україну всім необхідним для перемоги у війні. Генсек підкреслив, що якщо Україна програє війну, то й говорити немає про що.

Очікується, що президент України Володимир Зеленський особисто відвідає наступний саміт НАТО у Вільнюсі в липні, і раніше заявляв, що настав своєчасний момент для політичної заяви щодо перспективи членства України в НАТО.

Наразі Україна змогла увійти до програми взаємосумісності (MIP), яка реалізує технологічну співпрацю армій держав-членів НАТО. Відповідне рішення ухвалили за підсумками голосування на щорічному засіданні MIP Steering Group. Окрім цього, Україна офіційно приєдналася до кіберцентру при Організації Північноатлантичного договору.