НБУ курс:

USD

41,29

+0,03

EUR

43,47

--0,10

Готівковий курс:

USD

41,60

41,55

EUR

44,05

43,81

Війна в Україні робить Росію занадто залежною від китайських технологій

китай, росія, торгівля
Кремль втратив свої важелі впливу на Китай. Фото: pixabay

Високопоставлені російські посадовці близько 10 місяців тому в приватному порядку висловлювали занепокоєння щодо ризиків стати занадто залежними від китайських технологій після того, як санкції США та Європейського Союзу перекрили доступ до альтернативних постачальників.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

В країні стурбовані тим, що великі китайські компанії, такі як Huawei починають домінувати на російському ринку та можуть становити ризик для інформаційної безпека, пише Вloomberg.

Європейські чиновники, знайомі внутрішньою ситуацією в РФ, заявили, що Росія загнала себе в кут, оскільки вона намагається виробляти передові технології всередині країни та була відрізана від інших зовнішніх ринків після вторгнення в Україну.

Окрім цього, Кремль після того, як більшість економічних зв’язків з ЄС і США були розірвані через війну, втратив свої важелі впливу на Китай.

Повідомляється, що Росія підготувала для китайських чиновників список товарів, які їй потрібні, а також обладнання, яке використовується для зв’язку, мереж, телерадіомовлення та центрів обробки даних. 

Загальний обсяг двосторонньої торгівлі товарами між Китаєм і Росією підскочив на 72% до 190,3 мільярда доларів у 2022 році порівняно з рівнем до пандемії у 110,9 мільярда доларів у 2019 році, згідно з Женевським моніторингом торгових даних.

Дані свідчать про помітне зростання російського імпорту китайських смартфонів, автомобілів і будівельного обладнання.Натомість Пекін збільшив закупівлі російських енергоносіїв, таких як нафта, вугілля та природний газ.  

На даний час частка китайських смартфонів становила понад 70% російського ринку в першому кварталі 2023 року, порівняно з приблизно 50 % минулого року.