НБУ курс:

USD

41,37

--0,05

EUR

44,61

--0,22

Готівковий курс:

USD

41,30

41,20

EUR

45,05

44,80

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Зближення України з НАТО. Пані посол звинуватила Угорщину в спекуляціях на питанні нацменшин

Наталія Галібаренко
Очільниця Місії України при НАТО Наталія Галібаренко. Фото: сайт Місії

Угорщина використовує принцип консенсусу в НАТО й питання національних меншин, щоб блокувати роботу України в Альянсі. Про це заявила очільниця Місії України при НАТО Наталія Галібаренко в інтервʼю Liga.net.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

За її словами, протягом останніх років Україна пропонувала Угорщині різні способи врегулювання конфлікту щодо угорської меншини: консультаційні механізми, переговорників, відтермінування положень закону про освіту, різні комісії для врахування занепокоєнь нацменшини.

"НАТО в принципі не є платформою для обговорення прав нацменшин. Але, на жаль, ця країна просто використовує принцип консенсусу для блокування нашої роботи в Альянсі", – висловилася дипломатка.

Вона зазначила, що з 2017 року були заблоковані всі комісії Україна-НАТО на рівні вище послів. Лише у квітні 2023 року вдалося скликати комісію на рівні міністрів закордонних справ: це відбулося завдяки тому, що об'єдналися всі члени Альянсу, крім однієї країни, і свою роль зіграв генсек НАТО Єнс Столтенберг.

"Тепер ми націлилися на комісію Україна-НАТО у Вільнюсі за участі президента України. Угорщина вже висловлює свої протести та погрожує тим, що блокуватиме цей захід. Угорщина спекулює на наших проблемах", – сказала Галібаренко.

На питання про те, чи загрожує позиція Будапешта зближенню України з НАТО, пані посол відповіла:

"До останнього буду сподіватися, що Угорщина зрозуміє: має бути на боці України в цій війні. Якщо вони цього не зрозуміють — ми будемо далі тиснути свою лінію".

Вона також розповіла, що Україна має проблеми в питанні нацменшин також із Польщею, Словаччиною та Румунією. Але вони виносять це за межі міжнародних організацій.

Нагадаємо, що влада Угорщини вже кілька років звинувачує Україну в нібито недотриманні прав нацменшин. Зокрема, йдеться про питання освіти та мови. В лютому 2023 року міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна прагне повернути угорцям в Україні права, які вони мали в 2014 році:

"Щоб можна було вивчати угорську мову аж до університету, щоб можна було закінчити його рідною мовою, щоб не треба було псувати угорські лекції в закарпатських культурних центрах українським дубляжем".

Закон України про освіту, прийнятий у 2017 році, передбачає розширення вивчення української мови в державних школах, зокрема в тих, де навчання частково здійснюється мовами нацменшин.