Зеленський просить СБУ та МВС звернути увагу на діяльність Труханова

Зеленський просить СБУ та МВС звернути увагу на діяльність Труханова
Геннадій Труханов. Фото: пресслужба мерії Одеси

Президент Володимир Зеленський надіслав до Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ листи з проханням перевірити відомості, викладені у петиції щодо діяльності та висловлювань мера Одеси Геннадія Труханова.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Відповідне звернення до глави держави надійшло 12 вересня від громадянина Родіона Бурлуцького, і його підтримали більше 25 тисяч інших користувачів, що стало підставою для надання Зеленським офіційної відповіді.

Глава держави, вказує, що вирішення порушених у петиції питань щодо правової оцінки діяльності Труханова, зняття з виборної посади та позбавлення громадянства України знаходиться не у його компетенції.

Зокрема, щодо останнього питання зазначено, що підготовка подань про втрату особами громадянства України і надсилання їх разом із необхідними документами на розгляд Комісії при президентові з питань громадянства належить до повноважень Державної міграційної служби.

Зазначимо, що автор у своїй петиції заявляє, що Труханов "активно демонструє свою лояльність до загарбників, а саме саботує демонтаж" пам’ятника Олександру Суворову, встановлений за його ініціативи, та пам'ятника російській імператриці Катерині II.

"Щоб уникнути необхідності демонтажу, проросійські сили і сам Труханов розпочали поширювати дезинформаційні тези про "заснування міста та спільну історію", виступав за компроміси з окупантами з питання Криму (в інтерв'ю італійському виданню Corriere della Sera), висловлював тезу що "Путін не хоче бомбити Одесу" все в тому ж інтерв'ю, тричі намагався повернути Одесі комуністичні назви та прибрати назви на честь бійців полку "Азов" та інших загиблих воїнів", - сказано у ній.

Також стверджується, що Труханов "був і досі є громадянином Росії", "деколи навіть підіграє країні-агресору, вкидуючи тези співзвучні з проросійськими" та "давно має репутацію людини, яка була обвинувачена у справах про створення злочинної організації, розкраданні бюджету та нападі на проукраїнських активістів".