НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

Женевський центр з урядування в секторі безпеки допоможе Україні мінімізувати корупцію у військах

Женевський центр з урядування в секторі безпеки допоможе Україні мінімізувати корупцію у військах
Фото: пресслужба НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) та Женевський центр з урядування в секторі безпеки (DCAF) уклали Меморандум про співпрацю та обмін інформацією.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомила пресслужба НАЗК.

Зазначається, що заступник очільника НАЗК Ярослав Любченко та представники DCAF домовилися консолідувати зусилля для поглиблення, розширення й оновлення знань представників сектору безпеки та оборони щодо виконання антикорупційного законодавства та розбудови доброчесності. Саме подолання корупції у цій сфері зараз має критично важливе значення для українського суспільства.

"Розбудова антикорупційної сфери в Україні включає як формування доброчесної поведінки серед населення, так і роботу з нормативно-правовими актами. Саме НАЗК перевіряє законопроекти на наявність корупційних ризиків, зокрема законопроекту щодо мобілізації, а також створює просвітницькі матеріали. Ми готові поширювати свої напрацювання та використовувати їх у секторі безпеки та оборони", – зауважив Любченко.

Згідно з меморандумом, співпраця планується за наступними напрямами:

  • проведення взаємних консультацій, спільних досліджень та аналізу стану дотримання антикорупційного законодавства та розбудови доброчесності у секторі безпеки та оборони;
  • проведення спільних заходів та ініціатив щодо підвищення рівня доброчесності;
  • обмін інформацією, професійними та інформаційно-просвітницькими матеріалами, документами, кращими практиками, що сприятиме взаємному розумінню та аналізу стану виконання антикорупційного законодавства та ініціатив;
  • посилення інституційної спроможності НАЗК шляхом проведення навчань, експертної підтримки в удосконаленні законодавства.

У НАЗК також розповіли, з чого почнеться співпраця агентства з DCAF: першими кроками у співпраці НАЗК та DCAF будуть ідентифікація корупційних ризиків у секторі безпеки та оборони, зокрема тих, що пов'язані з повномасштабним вторгненням РФ в Україну до їх усунення та мінімізації, а також розробка навчального онлайн-курсу для керівного складу органів сектору безпеки і оборони на базі "Посібника для керівника".

Голова відділу Європи та Центральної Азії DCAF Дарко Станчич відзначив важливість визначення пріоритетних напрямів в роботі, оскільки НАЗК поглиблено працює у сфері протидії та запобігання корупції.

"Співпраця з НАЗК дозволить отримувати точнішу інформацію щодо корупційних ризиків у секторі безпеки в Україні", - підкреслив він.

Нагадаємо, 27 лютого уряд призначив Віктора Павлущика новим головою НАЗК - до цього він очолював відділ детективів НАБУ. У період з 15 січня 2020 року по 15 січня 2024 року НАЗК очолював Олександр Новіков.

Про НАЗК

НАЗК — це центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом. Відомство аналізує ситуацію з корупцією в країні та розробляє відповідну Антикорупційну стратегію та державну програму з її реалізації, а також координує виконання цих документів.

Крім того, НАЗК виявляє корупційні норми у законодавстві, контролює та перевіряє декларації публічних службовців, проводить моніторинг способу їхнього життя, стежить за дотриманням обмежень щодо фінансування політичних партій тощо.

Також НАЗК є органом, відповідальним за сприяння розбудові системи комплаєнсу у приватному секторі. Під час процедур комплаєнсу контрагенти підлягають перевірці на доброчесність, у тому числі на дотримання норм соціально відповідального ведення бізнесу відповідно до стандартів ОЕСР. НАЗК веде перелік "Міжнародні спонсори війни".