НБУ курс:

USD

41,18

--0,14

EUR

46,61

--0,42

Готівковий курс:

USD

41,05

40,91

EUR

46,91

46,68

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Будівництво нового житлового мікрорайону на місці заводу "Більшовик" заморозили до кінця війни

завод Більшовик, Шулявка
Площа заводу "Більшовик" на Шулявці перевищує 30 гектарів. Фото: пресслужба ФДМ

Девелоперська компанія UDP Андрія Іванова і Василя Хмельницького заморозила до кінця війни будівництво житлового кварталу на місці колишнього заводу "Більшовик" у Києві. Про це в коментарі Delo.ua повідомив віце-президент з розвитку інноваційних парків UDP Віталій Мельник.

У UDP, яка в консорціумі з A Development викупила завод, раніше анонсували будівництво комфортного бізнес-житлового району із парковою зоною та сучасним простором. Зазначалось також, що час реалізації таких масштабних проєктів складає 10-15 років.

"Наразі проєкт в заморозці, тому що він потребує зовсім іншого інвестиційного клімату. Коли війна, кого він зацікавить? Підготовку проєкту поставили на паузу, бо, зважаючи на масштаби, ним треба бао займатись, або нічого не робити", - наголосив представник UDP.

За словами Віталія Мельника, це буде новий житловий мікрорайон, зведений за принципом "місто в місті". "Там буде все: починаючи з дитсадочку, закінчуючи офісами, торговими центрами, і звісно, житлом", - пояснив девелопер.

Наразі, за словами Віталія Мельника, UDP зосередилась на реалізації інноваційного парку UNIT.City. До війни компанія планувала його завершити за 10-12 років

У партнерстві з A Development компанія також виступає інвестором проєктів White Lines, Smart Plaza Polytech, Smart Plaza Obolon.

"Усі проєкти, як були на будмайданчику, рухаются. А ті, які були на рівні проєктів або планів, призупинені", - пояснив Мельник.

У жовтні 2021-го Фонд держмайна на аукціоні продав «Перший київський машинобудівний завод» (ПКМЗ, колишній завод «Більшовик») за 1,43 млрд грн. Переможцями торгів стали компанія UDP Андрія Іванова та Василя Хмельницького та A Development Олексія Баранова, які отримали під забудову житла та офісів 33 га виробничого майданчика підприємства на Шулявці.

У січні 2022-го Печерський суд Києва арештував усю нерухомість підприємства та його акції. У Державному бюро розслідувань вважають, що завод продали надто дешево. Згодом ДБР повідомило про підозру двом оцінювачам, які занизили вартість акцій заводу «Більшовик» на понад 1 млрд грн.