- Категорія
- Кар'єра
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Інженери назвали найперспективніші IT-спеціальності
Інженери IT-компанії GlobalLogic розповіли про найбільш перспективні IT-спеціальності та чи допомагає профільна освіта у робочих задачах.
GlobalLogic опитала своїх фахівців про те, як та чому вони навчаються. У опитуванні взяли участь майже 700 спеціалістів компанії з різним рівнем досвіду. За результатами опитування стало відомо найбільш перспективні спеціальності, що потрібно для старту IT кар'єри та роль англомовного контенту у навчанні.
Про це повідомила прес-служба компанії.
Так, результати опитування показали, що 68% фахівців GlobalLogic вважають Data Science, Artificial Intelligence та Machine Learning найперспективнішими напрямами для вивчення.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.uaДо першої десятки також увійшли DevOps, Data Analysis, Embedded, Full Stack, Mobile, Backend, Frontend, Project Management та Business Analysis.
При цьому лише 20% опитаних спеціалістів вважають, що для старту кар'єри в ІТ достатньо отримати профільну вищу освіту. Решта впевнена, що на додачу потрібне додаткове навчання та практика. Так, більшість опитаних регулярно відвідує професійні курси та/або навчається самостійно.
Водночас знання іноземних мов значно розширює перелік джерел для отримання знань. Це підтверджують і результати опитування: 85% респондентів навчаються переважно англійською мовою.
Яких фахівців треба готувати вже cьогодні
За словами заступниці Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерії Іонан, зарад перед Україною стоїть багато викликів, які змушують державу робити радикальні інвестиції, створювати нові продукти та рішення, щоб змінити хід війни. Також треба інвестувати у поступові інновації та покращувати ці продукти та процеси, які вже є у держави. Для прикладу, в Україні вже навчили 10 тисяч операторів дронів і планується навчити ще таку ж саму кількість людей в рамках проєкту “Армія дронів”.
Щодо професій Валерія вважає, що наразі в є унікальним те, що всі спеціальності об’єднує базові та просинуті цифрові навички.
Як зазначив співзасновник та керівник сайту Work.ua Артур Міхно, згідно зі статистикою, всі виробничі спеціальності потрібно активно розвивати в Україні. Зараз конкурс на професійне навчання найбільший, ніж у ВУЗах, де лише 5-7 людей на місце, а у перших інколи до 20.