НБУ курс:

USD

41,24

-0,00

EUR

43,47

-0,00

Готівковий курс:

USD

41,66

41,60

EUR

44,20

44,00

Зарплата на держслужбі стала конкурентоспроможною - голова НАДС

Зарплата на держслужбі стала конкурентоспроможною - голова НАДС
Ілюстрація: ua.depositphotos.com

Голова Національного агентства України з питань державної служби (НАДС) Наталія Алюшина повідомила про зростання конкурентоспроможності зарплат у державному секторі.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це йдеться на сайті НАДС.

"Незважаючи на те, що реформування системи оплати праці державних службовців досі триває, заробітна плата на державній службі уже є конкурентною на ринку праці", - заявила Алюшина.

За її словами, НАДС працює над підвищенням прозорості, передбачуваності та справедливості оплати праці держслужбовців. Реформа передбачає оновлення структури зарплати через класифікацію посад, враховуючи складність роботи, рівень компетентності, знань і відповідальності.

"Ми орієнтовані на підвищення прозорості, передбачуваності та справедливості заробітної плати, посилення ролі сталої частки та обмеження змінної частини в структурі заробітної плати. Йдеться про оновлення структури зарплати через класифікацію посад з урахуванням складності роботи, рівня компетентності, знань і відповідальності", - зазначила Алюшина і закликала студентів розглянути кар'єру на державній службі.

Вона підкреслила, що молодим спеціалістам будуть доступні:

  • Можливості професійного розвитку у Вищій школі публічного управління та на Порталі управління знаннями
  • Освітні програми за кордоном
  • Вивчення англійської мови в рамках спільного проекту з EF
  • Впровадження сучасних інформаційних систем управління.

Алюшина додає, що успішно впроваджена реформа системи оплати праці на держслужбі є ключовою умовою, що дасть змогу їй стати престижною та привабливою для конкурентних фахівців.

Нова система плати праці держслужбовців

В кінці минулого року Кабінет міністрів України ухвалив нову систему оплати праці та продовжує реформу державного управління, згідно з якою з 1 січня 2024 року кількість державних службовців мала зменшитися на майже 20 тисяч.

Згідно з новою системою, керівники не матимуть можливості самостійно призначати собі великі премії та надбавки, оскільки 70% зарплати державного службовця буде базуватися на окладі, а лише 30% становитиме премія.

Нова система стосуватиметься всіх державних органів, включаючи міністерства, секретаріат Кабінету міністрів та Офіс президента, а також регіональні органи, такі як обласні та районні адміністрації.

Додамо, що за оцінками Кабміну, середньомісячна заробітна плата працівників у 2024 році складе 21 809 гривень, у 2025 - 25 732 гривень, а у 2026 - 30 260 гривень.

В яких органах влади чиновники отримують найбільше

Міністерство фінансів розробило і опублікувало аналітичний інструмент ("дашборд") щодо оплати праці та чисельності працівників державних органів, місцевих держадміністрацій і органів судової влади у січні 2024 року.

Так, згідно "дашборду", найбільші середні зарплати у наступних державних органах:

  • Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг – 68,9 тис грн; 
  • Антимонопольний комітет України – 67,1 тис грн; 
  • Секретаріат Кабміну – 57,9 тис грн; 
  • Центральна виборча комісія – 55,0 тис грн; 
  • Міністерство цифрової трансформації – 54,5 тис грн.

Далі йде Рахункова палата (171,5 тис грн), Центральна виборча комісія (170,1 тис грн), Державне агентство розвитку туризму України (128,5 тис грн) і АМКУ (126, тис грн).

Джерело фото: ua.depositphotos.com