Вчені змоделювали поширення радіації у разі аварії на ЗАЕС

Вчені змоделювали поширення радіації у разі аварії на ЗАЕС

Вчені Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України схематично показали, як будуть переміщуватися радіоактивні домішки за гіпотетичної аварії на Запорізькій АЕС. Про це у Facebook повідомив Український гідрометеорологічний інститут.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Уточняється, що така моделювання створили за метеорологічних умов станом на 15-18 серпня 2022 року. Результат отримали з використанням прогностичної метеорологічної моделі WRF ARW v4.3 та моделюючого комплексу атмосферної дисперсії CALMET-CALPUFF v6.

Радіоактивні викиди показаний у вигляді двох точок на висотах 200 та 500 м над земною поверхнею, стаціонарна потужність кожного з них 0,5 Бк/с. Для радіоактивних аерозолів використали характеристики їхнього розподілу за розмірами: середній діаметр 1 мкм, стандарте відхилення 2 мкм.

"Через неможливість визначення точних характеристик джерела викидів при гіпотетичній аварії на ЗАЕС, результати чисельного моделювання слід інтерпретувати лише якісно і відносно", — зазначають вчені.

Моделювання гіпотетичної аварії показало, що найбільш високі значення концентрацій радіоактивних аерозолів можуть спостерігатися в межах території України, особливо у радіусі 50-100 км від АЕС.

Значні концентрації радіонуклідів можуть досягнути Києва, частково — території Білорусі, Польщі та країни Балтії. Згодом значні концентрації радіоактивних аерозолів можу спостерігатися над окупованими частинами Донецької та Луганської областей.

Зазначимо, що МВС разом з ДСНС і Мінрегіон обговорють різні сценарії в тому числі й евакуацію населення навколишніх населених пунктів у зв'язку з ядерною загрозою. В свою чергу уряд уже звернувся до МАГАТЕ, з тим щоб ця організація забезпечила належний контроль за цією атомною електростанцією. 

Ситуація з безпекою АЕС загострилася 5 серпня, коли українська сторона звинуватила російську у тому, що та почала обстрілювати підконтрольну собі ЗАЕС.

Євросоюз у зв'язку з цим закликав допустити на ЗАЕС МАГАТЕ, так само як і керівник самого агентства Гроссі вкотре наголосив на необхідності відправлення експертної місії на станцію, чого він намагається добитися вже чотири місяці.