НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,60

41,55

EUR

44,05

43,81

28% українців не вистачає наявної інформації про війну: найбільше - новин з фронту

28% українців не вистачає наявної інформації про війну: найбільше - новин з фронту
Фото: Facebook/GeneralStaff.ua

28% українців заявляють, що їм не вистачає наявної інформації про війну та поточні події. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології на замовлення NDI Ukraine.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

В той же час 70% кажуть, що мають інформацію, яку хотіли б знати, а решта 2% відповісти не змогли. При цьому статистично значимих відмінностей у відповідях жінок та чоловіків немає.

Зокрема, 41% зазначили, що їм не вистачає новин із лінії фронту, 27% хотіли б знати про втрати України, 14% – читати аналітичну інформацію про майбутнє війни. 8% не вистачає саме регіональних новин, 6% – новин про розподіл гуманітарної допомоги, також 6% – інформації про міжнародну допомогу.

По 4% респондентів також обрали пункти про нестачу інформації про держпідтримку громадян України, новини щодо мирних переговорів, про плани післявоєнного відновлення, а 3% - про доступність гуманітарних коридорів. Інший же опис інформації, якої їм не вистачає, дали 27% опитаних, а не змогли уточнити це 7%.

Загалом, згідно з опитуванням, основним каналом отримання інформації зараз є соцмережі та месенджери – його вказали 67% українців (у травні – 64%). Телебачення дивляться 57% (у травні – 61%). При цьому до війни, у грудні 2021 року, соцмережі вказували лише 44% респондентів, а телебачення - 75%.

У свою чергу через інтернет-сайти отримують інформацію 39% опитаних, від друзів і родичів - 30%, а по радіо - 18%.

Опитування проводилося 2-9 серпня методом телефонних інтерв'ю 2510 осіб із використанням комп'ютера (CATI). Жителі окупованих після 24 лютого територій опитувалися, якщо відчували себе у безпеці, щоб відповісти на запитання. Випадкова похибка для національної вибірки не перевищує 2,2%.