ДБР затримало директора макіївського заводу, який платив "податки" в бюджет "ДНР" (ФОТО)

Фото: ДБР
Фото: ДБР

Державне бюро розслідувань затримало та повідомило про підозру у фінансуванні тероризму генеральному директору заводу "Ремкомунелектротранс" (Макіївка, окупована Росією частина Донецької області), який спеціалізується на виготовленні ливарної продукції. Про це йдеться у повідомленнях ДБР та Вінницької обласної прокуратури.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Як вказують правоохоронці, після окупації міста підприємство було перереєстроване перереєстроване у так званому "департаменті державної реєстрації Міністерства доходів та зборів ДНР" як власність окупаційної влади, у ньому було призначено гендиректора.

Підозрюваний на цій посаді провадив господарську діяльність із РФ, відкривши рахунки у "Центральному республіканському банку ДНР" та продаючи ливарну продукцію підприємствам в РФ та суб’єктам господарювання, зареєстрованим на території України.

Зазначається, що у 2017 році для останньої мети було створено сім фірм у різних регіонах України, директорами яких були підставні особи. Ділки нібито укладали договори із фірмами у Росії на купівлю ливарної продукції, а саме обладнання для гірничодобувної та гірничо-переробної промисловості, однак товар насправді виготовлявся на території, підконтрольній "ДНР".

Фото: Вінницька обласна прокуратура

Для обходу українського законодавства продукція перевантажувалася у Таганрозі (Ростовська область РФ), а у сфальсифікованих документах зазначався інший виробник. Комерсанти уклали 13 контрактів на майже 50 мільйонів гривень.

Також слідством встановлено, що загалом впродовж 2017-2022 років "Ремкомунелектротранс" сплатив "ДНР" "податків" на загальну суму 36,7 мільйонів рублів (14 мільйонів гривень).

Зазначається, що правоохоронці викрили та зупинили злочинну зазначені діяльність ще до повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року. На сьогодні справи підприємців, які в обхід законодавства купували продукцію "ДНР" та продавали її на українському ринку, слухаються у суді.

Сам гендиректор заводу в 2019 році повернувся на підконтрольну Україні територію, але й досі, за даними ДБР, має вплив на злочинну діяльність очолюваного ним підприємства.

Наразі чоловіка підозрюють у фінансуванні тероризму за попередньою змовою групою осіб (частина 2 статті 258-5 Кримінального кодексу). Фігуранту загрожує позбавлення волі на строк до 10 років. Розслідування ведуть слідчиі четвертого слідчого відділу (Вінниця) теруправління ДБР у Хмельницькому. Встановлюється повне коло осіб, причетних до злочину.