Непокарання Росії після війни розчарує українців більше, ніж бідність чи корупція, - опитування

Непокарання Росії після війни розчарує українців більше, ніж бідність чи корупція, - опитування

Більшість україців переймаються справедливим покаранням країни-агресора РФ за розв’язану нею повномасштабну війну в Україні. 

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це свідчать результати дослідження, що було проведено Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна.  

Так, на запитання “Що для вас стало би найбільшим розчаруванням після закінчення війни” найчастіше мешканці України відповідали “Непокараність Росії за вчинені злочини” (65,8%).

Серед трьох варіантів відповіді, які можна було обрати, друге і третє місце посіли “Високий рівень корупції” (36,3%) та “Низький рівень життя, бідність” (34,6%).

Проблеми неповернення українців з-за кордону та переселення в Україну росіян та білорусів розчарувало би 24,7% та 19% відповідно.  

Розчарування від непокарання Росії за воєнні злочини проявляється по-різному у вікових групах та регіонах. Зокрема, мешканці західної та центральної України трохи частіше обирали цей варіант відповіді, ніж мешканці південної та східної України: 68,6% і 67,7% проти 63,5% і 59,1%.

Водночас молодь у віці 18-29 років значно частіше обирала цю відповідь (78,3%), ніж люди віком 70 і більше років (55,5%). Зменшення важливості цього питання зі зростанням віку помітне в усіх вікових групах.

Натомість мешканці південної та східної України частіше зазначали про можливе розчарування низьким рівнем життя й бідністю (42,3% і 43,3%), ніж мешканці західної України (27,4%). У центральній Україні цю відповідь обрали 31,4% опитаних.

Зазначимо, як свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, 28% українців не вистачає наявної інформації про війну та поточні події.