Половина мігрантів повернеться до України. Основна причина – родичі, які залишилися вдома, – з’ясували соціологи

опитування війна мігранти
46% опитаних вважають, що до країни повернеться половина та більше з тих українців, які виїхали після початку повномасштабної війни. Фото: Visit Ukraine

Більше половини українців повернуться додому - вважають респонденти дослідження міграційних процесів та настроїв українців. Український інститут майбутнього спільно з “Нью Імідж Маркетинг Груп” презентували результати онлайн-опитування.

Прокачайте маркетинг-стратегію свого бізнесу та знайдіть нові канали взаємодії з аудиторією на MRKTNG марафоні від MMR та Ekonomika+
25 червня топменеджери Ощадбанку, Укрзалізниці, NOVA (Нової пошти), Kernel, Ковальська та ще 25+ великих компаній розкажуть, які стратегії та канали просування підійдуть саме вашому бізнесу.
Забронювати участь

Респонденти дали відповіді на питання щодо їхньої мотивації повертатися додому чи залишатися за кордоном, оцінили вірогідність повернення своїх друзів та родичів.

46% опитаних вважають, що до країни повернеться половина та більше з тих українців, які виїхали після початку повномасштабної війни, 27% – від чверті до половини, 14% – менше чверті, 13% – більше 90% з тих, хто виїхав.

36% учасників дослідження впевнені, що їхні рідні однозначно повернуться до країни. 32% – рідні можливо повернуться, якщо в Україні буде безпечно та буде робота, 14% – їхні родичі навряд чи повернуться, адже вони вже починають облаштовуватися на новому місці, лише 5% – що рідні точно не повернуться,

На думку опитаних,  більшість повернеться до України через родинні зв’язки (60%). Також на рішення, де жити, впливають такі фактори, як звичний спосіб життя та звичне оточення (46%), безпека (42%), наявність роботи (36%), патріотизм (32%), невдачі у спробах облаштуватися за кордоном (27%), турбота про дітей (діти мають жити та навчатися в Україні)(16%).

На думку опитаних,  більшість повернеться до України через родинні зв’язки. Дані: Український інститут майбутнього

На рішення тих, хто вирішив не повертатися до України, вплинули життєві перспективи закордоном (55%), безпека (50%) і наявність роботи (48%). Для 33% в пріоритеті є турбота про дітей та можливість здобути нормальну освіту і почати нове життя. Для 28% важливий комфорт і 27% - відсутність боротьби з корупцією.

Загалом за 2022 рік до Євросоюзу прибуло близько 16 млн громадян України, з яких 11 млн людей повернулися до України, 1 млн — переїхали в інші країни.

Нагадаємо, що в ООН прогнозують, що близько 77% людей, які стали біженцями, повернуться в Україні. Однак лише 12% із них планують зробити це до літа 2023 року. Основними перешкодами для повернення біженці називають проблеми з безпекою в регіонах, де вони проживали.

Зазначимо, що менше половини українських біженців в ЄС змогли знайти роботу. В країнах Євросоюзу наразі перебуває понад 4 млн біженців з України, п’яту частину яких становлять діти. Водночас лише близько 1,1 млн переселенців з України змогли працевлаштуватися.