НБУ курс:

USD

41,29

+0,03

EUR

43,47

--0,10

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

43,85

43,55

Україна стала країною року за версією The Economist

Україна стала країною року за версією The Economist
Фото: Sergiy Maidukov/ The Economist

Впливовий щотижневий британський журнал The Economist назвав Україну країною року 2022, підкресливши, що "інакше і бути не могло". Про це видання повідомило 20 грудня.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Журналісти зазначають, що в минулі роки виданню було важко обрати країну року. Автори журнали вели довгі дискусії, аналізували різні фактори. Але в цьому році все інакше.

"Цього року, вперше після того, як ми почали називати країни року в 2013 році, вибір очевидний. Це може бути тільки Україна", — йдеться в статті.

В попередні роки звання "країна року" The Economist присуджував державі, яка на думку журналістів видання досягла найкращих показників у розвитку за останні 12 місяців.

"Тож Україна в певному сенсі є незвичайним вибором, адже життя більшості українців значно погіршилося після вторгнення Росії в їхню країну в лютому. Багато людей померли. Міста були зруйновані та спалені. Мільйони людей покинули свої домівки. Економіка України скоротилася приблизно на третину", — нагадують у виданні.

Але стійкість Україні в нинішніх реаліях викликає захоплення, тому журнал The Economist зробив саме такий вибір цьогоріч.

Водночас, як підтверджує достлідження The Economist Intelligence Unit, Україна зайняла останнє місце в європейському рейтингу продовольчої безпеки (26 місце з 26), у глобальному — 65-те серед 113 країн світу.

Війна спричинила зубожіння великої частки українців. Через втрату роботи та скорочення заробітних плат з "раптовою бідністю" стикнулися навіть представники середнього класу. Наразі статистика говорить, що кожному третьому громадянину щомісяця не вистачає грошей до зарплати.