НБУ курс:

USD

41,32

+0,03

EUR

42,99

--0,47

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

43,80

43,55

В Україні заборонять виробництво ртуті

ртуть, ртутний термометр
Фото: ua.depositphotos.com

Україна приєднується до Мінаматської конвенції про ртуть, яка передбачає поступове запровадження заборони на виробництво речовини. Відповідний законопроєкт №0199 прийняла Верховна Рада.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомила пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Конвенція передбачає дві основні цілі, до яких має йти держава після прєднання:

  1. Запровадження заборони на подальший видобуток ртуті;
  2. Встановлення заборони на виробництво, експорт та імпорт багатьох продуктів, що містять ртуть (термометрів та приладів для вимірювання тиску, певних видів батарейок та люмінесцентних ламп, барометрів, вимикачів, реле, і навіть косметики).

Згідно з документом, Україна припинить виробництво, імпорт та експорт продукції, що містить ртуть, з 1 січня 2024 року.

"Долучення України до Конвенції дозволить в подальшому унеможливити такі ситуації, як із заводом “Радикал”, коли сотні тонн ртуті опинилися просто неба в українській столиці. Крім того, Україна зможе за допомогою міжнародних партнерів вирішити це питання. Аналогічно, як і розв’язати проблеми зі всією “радянською спадщиною” – залишками ртуті на недіючих пострадянських підприємствах, що використовували застарілі технології", — пояснив очільник відомства Руслан Стрілець.

Наприкінці 1950 років у Мінамата (Японія) ртуттю з промислових стічних вод отруїлися майже 2 тисячі людей. У постраждалих людей виник синдром послаблення зору та слуху, а у важких випадках – параліч та порушення свідомості, причиною якого є отруєння органічними сполуками ртуті.

Через цю трагедію Конвенцію й назвали на честь японського міста. Документ ухвали у 2013 році, чинності набув у 2017 році.

Джерело фото: ua.depositphotos.com