Вступ до НАТО чи гарантії безпеки: що обирають українці

Вступ до НАТО чи гарантії безпеки: що обирають українці
Фото: ua.depositphotos.com

Переважна більшість українців вважають, що Україна повинна стати членом НАТО. Респонденти наполягають на вступі до альянсу і не задовольняються лише гарантіями безпеки. 

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Відповідне опитування було проведено 26 травня − 5 червня Київським міжнародним інститутом соціології.

У КМІС повідомляють, що 89% українців хочуть, щоб Україна була у складі НАТО. Така тенденція зберігається у всіх регіонах. Вступ до альянсу підтримують 79% на Сході та 93% на Заході. Тобто наразі суспільство нарешті консолідувалося з цього питання та демонструє єдиний погляд.

89% українців хочуть, щоб Україна була у складі НАТО

18% опитаних вважає, що заради досягнення миру можна відмовитися від вступу до НАТО, проте 76% з цим не згодні. В регіональному аспекті також спостерігається консенсус: від 67% на Сході до 81% на Заході вважають, що такий крок є неприйнятним для досягнення миру.

Українці вважають, що не можна відмовлятися від вступу до НАТО заради миру

Гарантії безпеки чи вступ до НАТО

58% опитаних українців вважають, що варто наполягати саме на членстві в НАТО, а для 29% будуть прийнятними гарантії безпеки від альянсу. 

У травні 2022 року думки на дану тему розділилися майже порівну: 39% наполягали на вступі до НАТО, а 42% вважали прийнятним отримання гарантій. 

Способи забезпечення безпеки України. Гарантії чи вступ до НАТО

У КМІС зазначили, що у всіх регіонах переважають ті, хто наполяганні на вступі до НАТО.

Дослідження відбувалося методом телефонних інтерв’ю. Було опитано 1 029 українців у віці від 18 років, які проживають на підконтрольних уряду України територіях. Похибка за звичайних обставин не перевищує 3,4%. 

Зауважимо, вже два десятиліття соціологи вивчають настрій українців, оцінюючи рівень їхнього щастя. Війна та постійні повітряні тривоги не завадили 70% українців почувати себе щасливими. Цей показник такий же самий, як і до повномасштабного вторгнення РФ. 

Джерело фото: ua.depositphotos.com