НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

Як українці ставляться до ідеї створення Уряду національної єдності та кого бачать новим прем’єр-міністром

уряд
На тлі запиту громадськості до єднання ідея Уряду національної єдності виглядає досить доречною. Фото: Depositphotos

В Україні час від часу лунають заклики до створення з більшості фракцій у парламенті Уряду національної єдності. Наразі більше третини українців позитивно ставляться до цієї ідеї. Але 76% опитаних не змогли відповісти на запитання, кого хотіли би бачити прем’єр-міністром. 

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Уряд національної єдності

Зазначається, що соціологи запитали українців,  як вони ставляться до ідеї  створення Уряду національної єдності з партій «Слуга народу», «ЄС», «Батьківщина» і «Голос».

Так, 37% українців позитивно ставляться до такої ініціативи, 38% ставляться до неї нейтрально, а 19% – негативно. Решта 7% не визначилися зі своєю думкою.

Як зауважують соціологи, у всіх регіонах ставлення до створення Уряду національної єдності є досить подібним.

Кого хотіли би бачити прем’єр-міністром 

Також українців запитали про те, кого б вони хотіли бачити на чолі такого Уряду. Більшість респондентів (76%) не змогли відповісти на запитання.

Українці, які змогли відповісти на запитання, назвали 71 різне прізвище. У таблиці нижче наведені основні відповіді. Відносно ж найчастіше українці згадували Петра Порошенко, Валерія Залужного і Юлію Тимошенко.

"На тлі запиту громадськості до єднання ідея Уряду національної єдності виглядає досить доречною (інше питання – життєздатність, особливо коли для влади це буде зменшенням контролю, а для опозиції – необхідністю менше критикувати). Можна говорити про стримано-позитивне сприйняття такої ініціативи. Можливо, вплинуло те, що ми у формулюванні запитання перерахували основні фракції в парламенті, які можуть входити в Уряд національної єдності. Українці досить критично ставляться до всіх перерахованих чотирьох партій. Імовірно, якби ми запитували про просто широке об’єднання різних суспільних громадсько-політичних та волонтерських сил, то така ідея отримали би більше схвалення", - коментують у КМІС.

Нагадаємо, в Україні за рік упав рівень довіри до всіх правлячих інституцій, окрім ЗСУ. Довіра до Уряду знизилася з 52% до 26%, недовіра – зросла з 19% до 44%.

Число українців, які не довіряють президенту, зросло  з 5% до 18%, а довіра до Верховної Ради знизилася більш ніж наполовину.

Джерело фото: ua.depositphotos.com