- Категорія
- ІТ та Телеком
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Немає лише в деяких країнах Африки: бізнес просить дозволити використовувати в Україні Wi-Fi 6E
Бізнес просить профільні державні органи дозволити використовувати в Україні радіотехнологією Wi-Fi 6E, що дозволить гармонізувати використання радіочастотного ресурсу з ЄС та розблокувати поставки сучасного обладнання в Україну.
Про це повідомила пресслужба Європейської бізнес асоціації (ЄБА).
Зазначається, що бізнес-спільнота звернулася до віце-прем’єр-міністра України з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій Михайла Федорова та інших профільних державних органів щодо необхідності впровадження в Україні радіотехнології Wi-Fi 6E (5945-6425 МГц).
Більшість сучасного обладнання підтримують Wi-Fi 6E
Так, наразі, за інформацією компаній-членів ЄБА, більшість нового сучасного обладнання, такого як роутери, ноутбуки, смартфони, телевізори, аудіо системи, і т.д., виробляється з підтримкою радіотехнології Wi-Fi 6E, яка, на жаль, не включена в План розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.uaВідповідно, представники бізнесу не мають можливості провести його сертифікацію в Україні, що в свою чергу унеможливлює легальне постачання таких продуктів в Україну.
"Це, в свою чергу, суттєво обмежує використання сучасного обладнання в Україні та позбавляє споживачів доступу до новітніх технологій", - підкреслюють в ЄБА.
Там звертають увагу на те, що Україна входить до невеликої кількості країн, які ще не дозволили використання цієї технології.
Радіотехнологія Wi-Fi 6E дозволена в більшості країн
Радіотехнологія Wi-Fi 6E була прийнята ще в 2020 році, а світове виробництво обладнання з підтримкою Wi-Fi 6E було розпочате в 2021 році. Згідно інформації Wi-Fi Alliance радіотехнологія Wi-Fi 6E дозволена до використання в ЄС і більшості країн світу за виключенням деяких країн Африки. Крім того, деякі країни вже почали обговорення можливості щодо запровадження наступної технології Wi-Fi 7 (6425-7125 МГц).
Тому ЄБА просить профільні державні органи ініціювати внесення змін в План, зокрема, доповнити його радіотехнологією Wi-Fi 6E, що дозволить гармонізувати використання радіочастотного ресурсу з ЄС та розблокувати поставки сучасного обладнання в Україну.
Зауважимо, Міністерство цифрової трансформації розробило Стратегію розвитку сфери електронних комунікацій України на період до 2030 року, ефект від реалізації якої оцінює в 67,6 млрд доларів.
За прогнозами Мінцифри, у результаті реалізації стратегії якість послуг електронних комунікацій в Україні до 2030 року перевищуватиме рівень аналогічних послуг у європейських країнах, а Україна стане одним зі світових лідерів за темпами впровадження інновацій і нових технологій.
Також додамо, що внаслідок російської агресії в Україні пошкоджено 25% фіксованих мереж, знищено або пошкоджено 4,3 тис. базових станцій мобільного зв’язку.