НБУ курс:

USD

41,34

--0,04

EUR

43,95

+0,01

Готівковий курс:

USD

41,60

41,52

EUR

44,10

43,85

У США стартує розгляд апеляції TikTok проти закону про можливу заборону додатку

У США стартує розгляд апеляції TikTok проти закону про можливу заборону додатку
Фото: Depositphotos

Соціальна мережа TikTok оскаржує закон, який може заборонити її в США, якщо китайська компанія ByteDance, яка володіє TikTok, не продасть свою частку протягом 9 місяців. Про це повідомляє ВВС.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Розгляд апеляції розпочнеться сьогодні, 16 вересня у Вашингтоні, де компанія представить свої аргументи перед колегією суддів апеляційного суду.

Нагадаємо, що раніше юристи міністерства заявили, що додаток становить загрозу національній безпеці, оскільки нібито дозволяє китайському уряду збирати дані американців і маніпулювати контентом, який вони переглядають.

TikTok заперечує ці твердження, стверджуючи, що дані користувачів і механізми рекомендацій зберігаються на хмарних серверах у США під управлінням Oracle, а рішення щодо модерації контенту для американських користувачів приймаються в США.

У США хочуть заборонити TikTok

Зазначимо, що спроби влади США обмежити TikTok тривають вже декілька років. У 2020 році президент Дональд Трамп намагався заборонити завантаження цього додатку, а також китайського месенджеру WeChat.

Але наступний президент Джозеф Байден скасував це рішення у 2021 році, ще до набрання ним чинності, втім, доручивши Міністерству торгівлі провести дослідження безпекових проблем стосовно цих додатків. А у 2022 році Байден підписав закон, який забороняє використання TikTok на державних пристроях.

Штат Монтана пішов далі, вирішивши повністю заборонити роботу TikTokна своїй території. Закон мав набути чинності з січня 2024 року, але в грудні був скасований в судовому порядку: суддя погодився з позицією представників TikTok, дійшовши висновку, що заборона порушує Конституцію США та є перевищенням повноважень влади штату.

В квітні Конгрес США прийняв закон, який вимагає від ByteDance продажу TikTok до січня 2025 року під загрозою його заборони. Приводом для цього стали побоювання щодо національної безпеки та впливу китайського уряду на платформу. Наразі китайська компанія оскаржила це рішення в суді, заявляючи при цьому про неможливість такого продажу “ні комерційно, ні технологічно, ні юридично”. 

Де вже заборонили TikTok

TikTok наразі повністю заборонено в кількох країнах, зокрема в Індії, Ірані, Непалі, Афганістані та Сомалі. В Індії заборона була введена у 2020 році на тлі прикордонного конфлікту з Китаєм, і хоча її можна обходити за допомогою VPN, більшість користувачів там перейшла на альтернативні платформи.

В свою чергу західні країни, зокрема Австралія, Велика Британія, Франція та Нідерланди, заборонили TikTok лише на урядових пристроях через побоювання щодо витоку конфіденційних даних. Крім того, в 2023 році керівні органи Євросоюзу також заборонили використання TikTok на службових пристроях своїх працівників.

Фото: ua.depositphotos.com