НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

З початку 2022 року СБУ виявила та нейтралізувала понад 3,5 тис кібератак ворога

З початку 2022 року СБУ виявила та нейтралізувала понад 3,5 тис кібератак ворога
Ілля Вітюк. Фото: СБУ

Служба безпеки України з 24 лютого перейшла в контрнаступ на кіберфронті, посиливши при цьому захист. Так, Служба безпеки виявила та нейтралізувала понад 3,5 тис кібератак цього року.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це в інтерв’ю проєкту "Ми-Україна" розповів начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк, передає пресслужба СБУ.

"Контрнаступ України у кіберсфері почався 24 лютого. Ще напередодні наш Департамент відбив потужні кібератаки, які Росія почала перед вторгненням, щоб досягнути "бліцкригу" у всіх сферах. Вранці ми з ними впоралися, а вже ввечері завдали удару у відповідь. Це змусило противника зосередитись на захисті і зрозуміти, що час безкарності минув назавжди. Наш контрнаступ триває повним ходом і досі", – заявив Вітюк.

Завдяки оперативним діям СБУ вдалося не тільки запобігти розхитуванню інформаційного та кіберпростору України, а й не допустити збоїв у роботі критичної інфраструктури, систем життєзабезпечення, банків тощо.

Як пояснив на прикладі Вітюк, якби не вчасна нейтарлізація кібератак, то "сьогодні ми б говорили про непрацюючі світлофори, про відсутній зв’язок, про перебої в електропостачанні, про втрачені державні секрети, наукові розробки та масово викрадені персональні дані тощо".

Він додав, що у кіберсфері СБУ допомагають звичайні українці та волонтери з IT-галузі.

Раніше Держспецзв'язку повідомляла про нову кібератаку на державні організації України через розсилку електронних листів. Листи мають вкладення у вигляді XLS-документа, що містить макрос, активація якого призведе до створення на комп'ютері та запуску файлу "write.exe".

Напередодні цих повідомлень хакериатакували українських телеком-провайдерівчерез листи про "допомогу сім'ям зниклих військових"